Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dönüşüme İtalya modeli

Giriş Tarihi: 5.10.2014

Kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında İtalya'daki Venedik Bienali'ne katılan Yıldırım Belediye Başkanı Edebali, 5 yılda ilçenin 100 yılını planlayacaklarını söyledi

'nın Yıldırım ilçesinde hayata geçirilecek olan kentsel dönüşüm projeleri üzerinde çalışan Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, İtalya'da düzenlenen Venedik Bienali'ne katıldı. Başkan Edebali, kentsel dönüşümü gerçekleştirmiş olan şehirleri yakından tanıyıp örnek aldıklarını söyledi. Edebali, "Konunun uzmanları ile bir araya gelerek kentsel dönüşüm için etüt çalışmalarımıza da hız katmış olacağız" dedi. Bu güne kadar kentsel dönüşümü başarmış şehirlerden avantajlı yanlarının bulunduğunu ifade eden Başkan Edebali, "Kentsel dönüşüm konusunda başarı sağlayarak atılım yapmayı başarmış şehirler, dönüşümü 100 yıl öncesinin teknolojisi ile hayata geçirdiler. Bizim avantajımız ise ileri teknoloji kullanarak daha yaşanabilir bir şehir kurmaktır. Biz 5 sene içinde Yıldırım'ın en az 100 yılını planlamak istiyoruz. Geleceğe dokunan; ama geçmişinin zenginliklerini de koruyan bir şehir hayal ediyoruz. Halkımızla güç birliği içinde ilçemizde dönüşümü başaracağız" şeklinde konuştu. Kentsel dönüşümü başarmış şehirlerin çalışmalarını inceleyerek, ilgili kişilerle fikir alışverişinde bulunduğunu ifade eden Başkan Edebali, Yıldırım'ın kentsel dönüşümü başarmasının önünde hiç bir engel olmadığına değindi.

'ÖNÜMÜZDE ENGEL YOK'
Bunu başaran şehirlerden daha avantajlı olduklarını dile getiren Edebali, "Halkımızla istişare içinde olarak, onların da rızasını alarak bu dönüşümü başarmak istiyoruz. Yıldırım, halkından alacağı güçle geleceğe emin adımlarla yürüyecektir" dedi.

ÖRNEK ŞEHİRLERİ İNCELEDİ
Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, İtalya'da kentsel dönüşümü başarmış şehirlerin çalışmalarını inceledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dönüşüme İtalya modeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN