Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Dünya bizi konuşuyor'

Giriş Tarihi: 19.10.2014
'Dünya bizi konuşuyor'

Başkan Altepe, Hanlar Bölgesi, Sultan Külliyeleri ve Cumalıkızık köyünün UNESCO Dünya Miras Listesi'ne girmesiyle tüm dikkatlerin kente yöneldiğini söyledi

'da, "UNESCO buluşmaları" toplantıları düzenlenmeye başlandı. Kayıhan Hamamı sosyal tesislerinde düzenlenen ilk toplantıda, kente değer katan çalışmaların sürekliliğinin sağlanması ve bundan sonraki süreçte neler yapılacağı konusu ele alındı. Bursa'ya marka kent kimliği kazandıran çalışmalara imza attıklarını belirten Başkan Altepe, Bursa'nın değerlerinin UNESCO Dünya Miras Listesi'ne girmesinin kente önemli kazançlar sağladığına dikkati çekti. Başkan Altepe, Hanlar Bölgesi ve tarihi çarşının Bursa'nın kalbi olduğunu vurgulayarak, "Bursa'nın merkezi, kalbi ve atardamarı olan çarşı ve Hanlar Bölgesi'nin ecdada ve Bursa'ya yakışır hale gelmesi konusunda üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız. Osmanlı başkenti Bursa'nın tarih kenti kimliğini ön plana çıkarmak için ise ne gerekiyorsa yapacağız" dedi.

'ZORU BAŞARDIK'
Bursa'nın değerlerinin UNESCO Dünya Miras Listesi'ne girmesi ile kentin özel bir markanın sahibi olduğunu dile getiren Başkan Altepe şöyle konuştu: "Bursa, ecdat mirasının yanı sıra evrensel bir değer. Artık elimizde UNESCO markası var ve bundan sonra bu markayı daha da ileriye taşımalı ve sürekliliğini sağlamalıyız. UNESCO, Bursa ile ilgili aylık denetim raporlarını sunacak. Artık yalnız değiliz, dünyanın gözü Bursa'da." 123 ülkedeki UNESCO Dünya Miras Listesi'ne giren eserlerini gezen Dünya Mirası Gezginleri Derneği Başkanı Atila Ege ise cesaretli davranan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'yi tebrik etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Dünya bizi konuşuyor'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN