Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bursa'nın en büyükleri belli oluyor

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), Türkiye ekonomisinin lokomotif kentleri arasında bulunan Bursa'da gerçekleştirdiği '250 Büyük Firma Araştırması'nın sonuçlarını yarın açıklıyor

Giriş Tarihi: 26.10.2014
Bursa'nın en büyükleri belli oluyor
BTSO'nun en önemli saha araştırmalarından biri olan '250 Büyük Firma Araştırması', firmaların 2013 yılı verileri doğrultusunda toplam net iç ve dış satış büyüklüklerine göre elektronik ortamda veya matbu olarak sunulan anket formundaki bilgilere dayanılarak sonuçlandırıldı. Anket çalışmasında firmalardan ayrıca 2013 yılında üretimden satışlar tutarı, ihracatları, ödenen maaşlar ve ücret toplamları, ödedikleri faizler, kiralar ile vergi öncesi dönem karları, diğer gelirleri, var ise 2013 zararları, net varlıklar toplamları, öz sermaye toplamları ve çalışan sayıları alınarak analizler yapıldı. Araştırma kapsamında firmaların brüt katma değerleri, öz sermaye tutarları, net aktifleri, vergi öncesi dönem karları, ihracatları, personel sayıları ve üretimden satışları kendi aralarında ayrıca sıralamaya tabi tutuldu.

'BURSA EKONOMİSİNE IŞIK TUTUYOR'
BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Bursa'nın ve Türkiye'nin 2023 hedeflerine ışık tutan çalışmalara imza atmaya devam ettiklerini söyledi. Bu çalışmalardan birinin de "250 Büyük Firma Araştırması' olduğunu ifade eden Başkan Burkay, 'Bu araştırma ile Bursa'da faaliyet gösteren firmaların çalışan sayıları, ihracat rakamları ve ürettikleri katma değer gibi başlıklarda ayrıntılı bilgilere sahip olma fırsatı yakalıyoruz. Böylece Bursa'nın ekonomik geleceği konusunda konuşmak için çok önemli bir kaynak oluşturuyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bursa'nın en büyükleri belli oluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN