Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mudanya'nın çehresi değişiyor

Giriş Tarihi: 26.10.2014
Mudanya'nın çehresi değişiyor

'nın denize açılan penceresi olan Mudanya-Güzelyalı arasındaki 8.5 km'lik sahil yolu, Büyükşehir Belediyesi tarafından yeniden düzenleniyor

Mudanya ve Güzelyalı önümüzdeki yaza yepyeni birçehreyle girecek. 'nın denize açılan penceresi olan Mudanya ile Güzelyalı arasındaki 8.5 km'lik sahil yolunun düzenlenmesiyle iki ilçe de turizm canlanacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Mudanya ile Güzelyalı arasındaki 8.5 kilometrelik sahil bandını içeren ve bürokratik engeller nedeniyle bir türlü sonuçlandırılamayan sahil düzenleme ve rekreasyon projesinin birkaç gün içinde başlayacağını söyledi. Büyükşehir Belediyesi olarak Bursa'yı diğer alanlarda olduğu kadar sahiller şehri olarak da düzenlemek, kentin bu konudaki farkındalığını artırmak istediklerini belirten Başkan Altepe, işe Mudanya'dan başlayacaklarını ifade etti.

11 meydan geliyor

Mudanya'dan başlayan sahil düzenleme işlemlerinin sırasıyla Gemlik ve Kumla gibi bölgelerde de yapılacağını vurgulayan Başkan Altepe, "İstiyoruz ki önümüzdeki yaza Bursalılar bir başka girsin, sahillerimiz bir başka güzel olsun. Hayırlısıyla Mudanya ile başlıyoruz. Belirlediğimiz hedeflere emin adımlarla ilerliyoruz" dedi. Kentsel kimliğe ve yaşama katkıda bulunacak sağlıklı bir çevre oluşturulması düşüncesiyle yola çıktıklarını belirten Başkan Altepe, Mudanya'ya farklı niteliklere sahip 11 meydan ve meydancık yapılacağını ve Mudanya'nın çehresinin tamamen değişeceğini söyledi.

Buttim Kavşağı, İstanbul yoluna nefes aldıracak
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 6 milyon liraya mal olacak Buttim Yoncalı Kavşağı'nı 3 ay içinde hizmete almayı planladıklarını, bir yıl içinde de İstanbul yolunda trafiğin kesintisiz ışıklara takılmadan akacağını söyledi. Yatırım bütçesinin üçte ikisini ulaşıma ayıran Büyükşehir Belediyesi, Yalova yolundaki çalışmalarla trafik yoğunluğunu büyük ölçüde azaltmayı hedefliyor. Bursa'nın yaşanabilir bir kent ulaşılabilir bir kent olması için çalışmalarını hızla devam ettirdiklerini ifade eden Altepe, "Yalova Yolu Bursa'nın trafik açısından en önemli bölgesi. Bu girişte de artık hummalı bir çalışma başlatıldı. Ankara yolu baştan başa kavşaklarla donatıldıysa, vatandaşlar Kestel'den Görükle'ye kadar hiç trafik lambalarına takılmıyorsa ise aynı çalışmaları Yalova yolunda da gerçekleştireceğiz' diye konuştu. Yılladır bu kavşağın sıkıntıları konuşulduğu ifade eden Altepe, sonunda karayolları ile hummalı bir çalışmanın içinde olduklarını kaydetti. Çevre düzenlemeleri ve geçiş yollarını belediye olarak üstlendiklerini vurgulayan Altepe "Kent Meydanı, Beşyol, Buttim, Panayır kavşaklarıyla İstanbul yolunda kesintisiz ulaşım başlıyor. Bursa trafiğinin yapılacak olan kavşaklarla beraber önemli ölçüde rahatlayacak" dedi Altepe 6 milyonun üzerinde maliyeti olan Buttim kavşağının 3 ay içerisinde hizmete gireceğinin müjdesini verdi. Altepe son olarak Yalova yolundaki bütün trafik lambalarının ise yapılacak olan kavşaklarla beraber 1 yıl içerisinde kaldırılacağını ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mudanya'nın çehresi değişiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN