Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nilüfer temiz aksın

Nilüfer'in temiz akması için gerçekçi adımlar attıklarını belirten Başkan Altepe "Bir an önce yatırımları tamamlayıp tüm kirleticilerin bizim kolektörlere bağlatılması gerekiyor" dedi

Giriş Tarihi: 9.11.2014
Nilüfer temiz aksın
Valiliği daha temiz ve daha sağlıklı bir şehir için harekete geçti. Bu amaçla düzenlenen değerlendirme toplantısına Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, BTSO Başkanı İbrahim Burkay ve Çevre Komisyonu üyeleri katıldı. Toplantıda Bursa Valisi Münir Karaloğlu, şehrin havasını, toprağını, suyunu kirletenlere karşı topyekün mücadele başlattıklarını belirterek, "Eksikleri tespit ediyoruz. İki ayda 67 sanayi kuruluşu denetlendi ve ciddi sorunlar tespit edildi. Bu süre zarfında da su ve hava konusunda 700 bin liraya yakın ceza kesildi" dedi.

AMAÇ CEZA KESMEK DEĞİL

Karaloğlu "Bizim hedefimiz ceza kesmek değil. Hedefimiz kirletmemek. En büyük temizlik önce kirletmemektir. Kirlettiğiniz şeyin tekrar temizlenmesi zordur ve pahalıdır. Şu anda hepimiz Nilüfer Çayı'nı temizleyelim diye çırpınıyoruz. Ama kirletmesek böyle bir sorun olmayacaktı" diye konuştu. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de, Nilüfer'in temiz akması için gerçekci adımlar attıklarını, tüm kirleticileri Buski'nin kolektörlerine bağlanması konusunda hızla çalıştıklarını söyledi. BTSO başkanı İbrahim Burkay ise "Organize sanayi bölgesindeki sanayi tesislerinin çevre ile ilgili problemlerinin bertaraf edilmesinde nasıl bir rol alırız onları konuştuk" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nilüfer temiz aksın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN