Edebali: Önce halk benimsemeli

Giriş Tarihi: 23.11.2014
Edebali: Önce halk benimsemeli

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, dönüşümün hayata sağlıklı olarak geçebilmesi için mastır planın halk tarafından da benimsenmesinin önemli olduğunu söyledi

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, kentsel dönüşümü başarılı bir şekilde hayata geçirmiş olan şehirlerin, bunu halkla bütünleşerek başardığını söyledi. Edebali "Halkla bütünleşmeyen hiçbir proje başarıya ulaşamaz. Bu sebeple de kentsel dönüşümü halkımızın katılımı ile başarabiliriz. Yıldırım'ın insanları istekli, gururlu ve güzeldir. Yıldırım'ın insanları yeşil bir kentte, tarihi zenginlikler ve doğal güzelliklerle yaşamak özlemindedir. Bu şehir daha güvenilir ve daha yaşanabilir bir yer haline getirilecektir" diye konuştu. Dönüşümün 'kentsel' kısmının yanı sıra 'sosyal' kısmının da önemli olduğunun altını çizen Başkan İsmail Hakkı Edebali, "Sivil toplum kuruluşlarının ve derneklerin kalkınmasına destek olacağız ve onları teşvik edeceğiz. Aşevleri, okul aile birlikleri, mahalleleri koruma ve güzelleştirme dernekleri, mahalle ve site yönetimleri ve muhtarlar arasında bir bağ oluşturup mahalle yönetimlerinin problem ve isteklerine çözümler getireceğiz" şeklinde konuştu.

SOSYAL YÖNÜ GÜÇLÜ YILDIRIM

Yıldırım'ın çok çeşitli sosyal bir yapıya sahip olduğu vurgusunu da yapan Başkan Edebali, "Çeşitliliğimize sahip çıkarken, bizi tek bir toplum ve tek bir millet yapacak ortak değerlerimizi güçlendirmeliyiz. Çeşitliliğimizi yansıtan toplumsal kimliğimizi güzelleştireceğiz. Toplumsal kalkınma ve yönetişime halkın katılımını teşvik edeceğiz. Güvenli topluluklar ve güvenli işyerleri için planlar yapacağız. İşçilerin işyerlerindeki güvenliğine önem vereceğiz. Yıldırım için yeni bir kütüphane sistemi oluşturacağız. Kadınlarımıza, kadın sağlığı ve eğitim merkezleri yapacağız. Yıldırım'daki tüm mahallelere kreş açacağız. Kayak eğitim merkezleri, yüzme havuzları, spor merkezleri ve kulüpleri ile 5 bin kişilik spor arenası inşa edeceğiz. Yıldırım'da yarı profesyonel spor takımları oluşturacağız" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Edebali: Önce halk benimsemeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN