Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tehdide boyun eğmedi 'da kahraman oldu

Giriş Tarihi: 23.11.2014
Tehdide boyun eğmedi Bursa'da kahraman oldu

Paralel'in tehditlerine boğun eğmeyen Başkan Edebali'ye halkın desteği çığ gibi. Eski Vali Harput'un yaptığı usulsüz tahsisi engelleyen Edebali vatandaşın gönlünde taht kurdu

'da Gülen örgütünün kanunsuz inşa ettiği üniversitenin kaçak bölümlerini mühürlemesiyle paralel yapının hedefi olan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali'ye destek mesajları yağıyor. SABAH'ta çıkan haberi okuyan vatandaşlar Başkan Edebali'nin cep telefonuna "Hakkımızı savunduğun için çok teşekkür ediyoruz" mesajları gönderdi.

MEYDANI BOŞ BIRAKMADI
Başkan Edebali, eski vali Şahabettin Harput'un görev süresi boyunca paralel yapıya hizmet ettiğini ortaya çıkardı. Eski Vali Başkan Edebali, paralel yapıya ait Orhangazi Üniversitesi'ne 63 dönümlük arazi tahsis eden eski Vali Harput'a meydanın boş olmadığını gösterdi. Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, SABAH gazetesine konuşmasını ardından vatandaşların destek mesajlarına yetişemediğini söyledi. Başkan Edebali'ye gelen mesajlarda 'Arkanızda halk var kimseden korkmayın', 'Sabah Gazetesi'nde okudum gurur duydum. Bu örgütle mücadele eden bir belediye başkanımız olması beni çok mutlu etti', 'Başkanım Allah sizden razı olsun. Halkın hakkını savunuyorsunuz', 'Başkanım duygularımıza tercüman oldunuz. Sizinle gurur duyuyoruz' şeklinde mesajlar atıldı. Başkan Edebali vatandaşların desteğinden büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi.

EDEBALİ USULSÜZLÜĞE GEÇİT VERMEDİ
Gülen Örgütü'ne ait Orhangazi Üniversitesi'ne eski vali Harput tarafından tahsis edilen 63 dönümlük arazi içindeki bir parsel de Yıldırım Belediyesi'nindi. Bin 100 metrekarelik bu arsanın da üniversiteye tahsis edilmesine eski başkan göz yummuştu. Ancak yeni Başkan İsmail Hakkı Edebali, üniversitenin projeye uygun olmayan bölümlerini mühürledikten sonra arsanın geri alınması için çalışma başlattı. Belediyeye ait arsaya aylık 100 TL kira ödendiğini belirleyen Başkan Edebali, hukuk müşavirleriyle yaptığı görüşmenin ardından yasal hakkını kullanarak emlak uzmanlarının değer biçtiği arsanın kirasını aylık 10 bin TL'ye çıkarttı. Şimdi Orhangazi Üniversitesi bu bedel üzerinden kira ödemek zorunda.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tehdide boyun eğmedi Bursa'da kahraman oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN