Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2 bin kozadan gelinlik yaptılar

Bursa'da genç tasarımcı tarafından tamamı ipek böceği kozasından yapılan 16 metrelik gelinlik büyüledi. 16 bin euroya satışa sunulacak gelinlik, alıcı bulunmazsa Kent Müzesi'ne bağışlanacak

Giriş Tarihi: 21.12.2014
2 bin kozadan gelinlik yaptılar
Bursa'da Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu'ndan mezun olan 23 yaşındaki gelinlik tasarımcısı Ece Kaytan, ilk gelinliğini ipek böceği kozasından yaptı. İlk tasarımının aynı zamanda Türkiye'de bir ilk olduğuna dikkat çeken Kaytan, "İlk işim olduğu için kozadan gelinlik yapmak istedim. Çünkü Bursa'yı moda dünyasına tanıtacak en güzel tasarımın kozadan gelinlik olduğunu düşündüm. Bu gelinliğin üzerinde 2 bin 15 adet koza bulunuyor. Benim modaya giriş yılım 2015 olduğu için böyle düşündüm" dedi.

YAPIMI 3 AY SÜRDÜ

3 ay boyunca 4 kişiyle gelinliği yaptıklarını ifade eden Kaytan, "Çok zordu, uğraş verdik ama çok güzel bir tasarım ortaya çıktı. 16 metrelik kozadan bir kuyruk yaptık. Kendi açtığım mağazamda bu gelinlik 1 ay boyunca sergilenecek. Gelinliğin fiyatı olarak 16 bin euro düşündük. Ancak bu gelinlik düğünlerde giyilemeyeceği için satın alınabileceğini düşünmüyorum. Gelinlik satılmadığı takdirde 1 ay sonra Bursa Kent Müzesi'ne gelinliği bağışlayacağız. Bursa'nın sürprizlere açık olması lazım. Çünkü Bursa'nın modaya tanıtılması gerekiyor" diye konuştu. Tarkan Acar Ajans mankenlerinden Yasemin Acar ise, kozadan yapılan gelinliği giymenin kendisi için gurur verici olduğunu, kendi düğününde böyle bir gelinliği giymek istediğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2 bin kozadan gelinlik yaptılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN