Türk filmleri Hollywood'la yarışıyor

Giriş Tarihi: 28.12.2014
Türk filmleri Hollywood'la yarışıyor

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Seka Platosu'nda Filinta Mustafa'nın setini ziyaret etti. Akdoğan, "Dizi Hollywood yapımlarına benziyor ama orada böyle bir tarih yok" dedi

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ve TRT Genel Müdürü Şenol Göka, TRT'nin iddialı dizilerinden 'Filinta Mustafa'nın çekimlerinin sürdüğü Kocaeli'ndeki Seka Platosu'nu ziyaret etti. Akdoğan ile birlikte Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, TRT Genel Müdürü Şenol Göka, KOÜ Rektörü Saadettin Hülagü, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zanburkan ve AK Parti İl Başkanı Mahmut Civelek de programa katıldı.

HOLLYWOOD'DA TARİH YOK

Dizinin ilk 10 dakikasını izledikten sonra değerlendirmede bulunan Başbakan Yardımcısı Akdoğan şunları söyledi: "Bu platoyu kurmak çok zor bir iş. Ancak Pera bire bir canlandırılmış. Sadece görüntü olarak değil, binaların gerçekten de kullanılabilir olması verilen emeği gözler önüne seriyor. Biz bu diziden çok şey bekliyoruz. Türkiye'nin soft power'ı dediğimiz bölgesel yumuşak gücü bu tip çalışmalarla artacaktır. TRT'nin bir diğer dizisi olan Direniş de buna örnektir. Bu tip çalışmalar hem ihracata, hem turizme katkı sağlayarak ülkemizin tanınırlığını da artıracaktır. Uluslararası arenadan teknik destek almış olabiliriz ancak buradaki başarı bizim insanımızın başarısıdır. Dizi için Hollywood yapımlarına benziyor deniliyor, ancak Hollywood'da böyle bir tarih yok."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk filmleri Hollywood'la yarışıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN