Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mustafakemalpaşa'da bir hayal gerçekleşiyor

Bursa'nın spor kenti olması için çalışmalar tüm hızıyla sürerken hazırlanan projeler ilçeleri de kapsıyor. M.Kemalpaşa'nın çehresini değiştirecek olan prestij proje Gençlik Yaşam ve Spor Merkezi için imzalar atıldı

Giriş Tarihi: 18.1.2015
Mustafakemalpaşa'da bir hayal gerçekleşiyor
Mustafakemalpaşa'da temeli 1995'te atılan ancak hiç kullanılmadan kaderine terk edilen yüzme havuzunun bulunduğu alan dev bir spor kompleksine dönüşüyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin Mustafakemalpaşa Belediyesi ve Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ile birlikte hayata geçireceği projeyle yılların özlemi nihayet gerçekleşiyor. İlçede Etibank'ın karşısında bulunan yaklaşık 37 dönümlük alanda temeli 1995'te atılan ancak yıllardır atıl durumda kalan yüzme havuzunun bulunduğu bölge, tüm spor branşlarına ait tesisleri bünyesinde barındıran dev bir spor kompleksi olarak Mustafakemalpaşa'nın hizmetine sunuluyor. Mustafakemalpaşa'da sportif anlamda kalıcı bir eser bırakmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, içinde yüzme havuzu, tenis kortları, spor salonları, sahalar, bisiklet ve yürüyüş parkurları, konferans ve sergi salonlarının bulunacağı dev bir kompleks için Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı'na bağlı Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ile işbirliğine gitti. Dev kompleksle ilgili protokol Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu arasında imzalandı. Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan'ın da katıldığı imza töreninde konuşan Altepe, yıllardır özlemle beklenen tesisleri kısa zamanda hizmete açmayı hedeflediklerini söyledi.

SPORCU FABRİKASI OLACAK

Kent merkezinde bulunan tüm imkânların ilçelerde yaşayan vatandaşlara da sunulması için büyük özen gösterdiklerini belirten Altepe "İçinde her türlü spor kompleksinin bulunduğu bir gençlik merkezinin startını vermiş oluyoruz. Spor salonları, yüzme havuzu, tenis kortları, bisiklet ve yürüyüş parkurları ile büyük bir kompleks olacak. Yılların beklentisi olan bu projenin hayata geçirilmesi için verdikleri katkı için Teşkilat Başkanımıza ve Mustafakemalpaşa Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Bu dev proje şimdiden ilçe halkına hayırlı olsun" diye konuştu.

PRESTİJ KAZANDIRACAK BİR PROJE

Belediye Başkanı Sadi Kurtulan ise projenin Mustafakemalpaşa'nın prestiji için büyük önem taşıdığını söyledi. Projeyi Mustafakemalpaşa'ya kazandırmak için yıllardır ısrarla çalıştıklarını belirten Başkan Kurtulan "Yıllardır Etibank'ın karşısındaki yüzme havuzuna herkes bakar, o içler acısı tablodan dolayı herkes içini burkardı. Çürümeye terk edilen bu tesis artık hizmete giriyor. Kültür merkezi, konferans ve tiyatro salonu, eğitim merkezi, kapalı havuzu, tenis kortları, voleybol ve basketbol salonları, bisiklet ve yürüyüş yollarıyla bu bölge Mustafakemalpaşalıların gözdesi olacak" dedi. Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu da Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın talimatları doğrultusunda bu projede yer aldıklarını hatırlatarak "İnşallah hızlı bir şekilde tamamlanıp, herkesin spora erişimine katkı sağlar" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mustafakemalpaşa'da bir hayal gerçekleşiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN