Ulu Şehir'in en güzel halleri

Bursa Valiliği ve Anadolu Ajansı tarafından düzenlenen "Bursa Ulu Şehir" temalı fotoğraf sergisi Ankara'da açıldı. Kentin güzelliği herkesi büyüledi

Giriş Tarihi: 18.1.2015
Ulu Şehir'in en güzel halleri
Bursa Valiliği ve Anadolu Ajansı tarafından düzenlenen "Bursa Ulu Şehir" temalı fotoğraf sergisi, Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde düzenlenen törenle açıldı. Törende konuşan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, kentin bütün güzelliklerini fotoğraflarla anlatan serginin açılışını yaptıklarını söyledi. "Bursa denildiği zaman yurtiçinde, yurtdışında, Bursa'yı tanımayan hatta sevmeyen, beğenmeyen bir kimse bulamazsınız" diyen Arınç, kenti herkesin farklı özellikleriyle tanıdığına dikkati çekti. "Bursa Ulu Şehir" fotoğraf sergisiyle kentin tüm güzelliklerinin yansıtıldığını belirten Arınç, "Bursa'nın tüm güzelliklerinin insan unsuruyla, tabiatıyla, doğasıyla, yeşilliğiyle bu kadar güzel yansıtan fotoğrafları bir arada bulmak, onları izlemek pek mümkün olmuyor" diye konuştu. Arınç herkesi Bursa Valiliği ve Anadolu Ajansı tarafından düzenlenen "Bursa Ulu Şehir" fotoğraf sergisini gezmeye davet ederek, "Bursa'nın tüm güzelliklerinin insan unsuruyla, tabiatıyla, doğasıyla, yeşilliğiyle bu kadar güzel yansıtan fotoğrafları bir arada bulmak, onları izlemek pek mümkün olmuyor" dedi.

ÖZTÜRK'ÜN OBJEKTİFİNDEN
Bursa Valisi Karaloğlu'nun, Anadolu Ajansı'nın en kıymetli foto muhabirlerinden Ali İhsan Öztürk'ü davet ederek, kentin özelliklerini fotoğraflarıyla tespit etmesini istediğini söyleyen Arınç, fotoğrafçılığı da bir sanat olarak nitelendirdi. Bursa'dan çok güzel fotoğrafların yer aldığı fotoğraf sergisinin, herkes tarafından gezilmesini isteyen Arınç, kürsüye davet ettiği Foto Muhabiri Öztürk'ün çok mütevazi bir insan ve ödüllü bir sanatçı olduğunu belirtti. Fotoğraflarından dolayı Öztürk'e pek çok ödül takdim ettiğini hatırlatan Arınç, "O bir Bursa sevdalısı. Geldi, günlerce çalıştı ve çok güzel anları tespit etti. Kendisine çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

'KÜLTÜRÜMÜZ TANITILMALI'
Kentin tüm unsurlarıyla tanıtımına yönelik Vali Karaloğlu'nun çalıştığını ve bu güzel çalışmaya fırsat verdiğini ifade eden Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Bu fotoğraflar, Bursamızın yeni logosu 'Ulu Şehir Bursa' ile bir bütünlük arz ediyor" dedi. Bursa'nın turizm ve kültür zenginlikleri, tarih ve kültür varlıklarının tanıtılmasının gerektiğini dile getiren Arınç, şunları kaydetti: "Bursa'ya 4 yıl evvel bir siyasetçi olarak gittiğimde, 'turist ne kadar geliyor, rakamlar nedir' diye baktım, gözlerime inanamadım. 500 bin civarındaydı. Bu kadar güzelliklere sahip bir Bursa ve hemen hemen sadece 120 bini yabancı, geriye kalanı yerli olan bu turist sayısıyla neden bu kadar ihmal edilmiş, niye tanıtımda bir eksikliğimiz var? Geçenlerde Kuveyt'ten gelen bir bakan vekili arkadaşımın da söylediği gibi, 'Mutlaka cennet var ve o cennet köşelerinden birisi de Bursa'dır' sözüne sahip çıkılmıyor. Tanıtımda eksikliğimiz var. Herkesin Bursa'yı bildiğini zannediyoruz. Çok güzel konaklama imkanlarımız var. Hizmet sektörümüz mükemmel. Yollarımız, ulaşımımız da fevkalade güzel, havayollarını saymazsak. Karadan gelen bölünmüş yollarımızla, inşallah yakında hizmete girecek yüksek hızlı trenimizle ve elbette büyükşehir belediyemizin, Bursa'nın Uludağ'ına, ta oteller noktasına kadar gidecek teleferik imkanlarıyla Bursa herkesi rahatlıkla kucaklayabilecek, misafir edebilecek durumdadır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ulu Şehir'in en güzel halleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN