Rektör adayı Yusuf Ulcay'ın projeleri hazır

Bursa Uludağ Üniversitesi rektör adayı Prof. Dr. Yusuf Ulcay, uygulayacakları projelerle dev kampusun yeniden ülkenin gözbebeği olacağını ifade etti

Giriş Tarihi: 22.2.2015
Rektör adayı Yusuf Ulcay'ın projeleri hazır
Uludağ Üniversitesi rektör adayı Prof. Dr. Yusuf Ulcay, SABAH Bursa Bürosu'nu ziyaret ederek, sorunlar yumağına dönen üniversitenin kurtuluş reçetesini açıkladı. 50 bin öğrencinin öğrenim gördüğü Uludağ Üniversitesi için tam 50 proje hazırladıklarını belirten Ulcay, hayali değil gerçek projelerle rektörlüğe geleceklerini söyledi. Uludağ Üniversitesi'nde yaşanan otopark sorununa köklü çözüm getireceklerinin altını çizen Ulcay, "Otopark üniversitemizin önemli sorunlarından biridir. Araç sirkülasyonunun yüksek olduğu üniversitemizde araçların gelişigüzel park edilmesi hem görsel kirliliğe neden olmakta hem de trafik işleyişi engellemektedir. Doğayı tahrip etmeden yapılacak yer altı otoparklarıyla hem park sorunu çözülecek hem de üniversiteye gelir sağlanacak" dedi.

KAMPUS YAŞANABİLİR OLACAK

Kampusta yaşam alanlarının ve öğrenci merkezinin yapılması ile ilgili proje de hazırladıklarını ifade eden Ulcay, "Üniversitemizde gerek öğrenci, akademisyen ve idari personelin gerekse hasta ve yakınlarının ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri birimler bulunmamaktadır. Üniversite çalışanı ve öğrencileri ihtiyaçlarını karşılayabilmek için kampus dışına çıkmak zorunda kalıyor. Özellikle gece eğitim yapan birimlerin öğretim üyeleri ve öğrencileri ile yurtta kalan öğrenciler için kampus tam bir mahrumiyet alanına dönüşüyor. Bu sorunlara çözüm olmak üzere kampüsü yaşam alanına dönüştürecek birim ve merkezler (sinema, tiyatro, kapalı alan spor aktiviteleri, lokanta, banka, market, kuaför, terzi, ayakkabı tamircisi) oluşturulacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rektör adayı Yusuf Ulcay'ın projeleri hazır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN