Türkiye'nin en iyi haber sitesi

uçuşa geçiyor

'da bir türlü sağlanamayan düzenli uçak seferleri için ısrarcı davranan Büyükşehir Belediyesi, Anadolujet'i ikna etti. Başkan Altepe, Trabzon ve Erzurum'a uçuşların başlayacağını açıkladı

Giriş Tarihi: 8.3.2015
Bursa uçuşa geçiyor
SABAH 'ya hava ulaşımında ısrarcı olduklarını ve direkt uçuşların sadece Trabzon ve Erzurum ile sınırlı kalmayacağını anlatan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe, "Kentimizde yoğun olarak yaşayan Trabzonlu ve Erzurumlu vatandaşlarımız için şimdilik bu iki kenti seçtik. Araştırmalarımız devam ediyor. Bursa'dan daha çok kente hava ulaşımını sağlayacağız" dedi. Daha önce yapılan uçak seferlerinin gerekli desteği görmemesi üzerine iptal olmasıyla mağdur olan Bursalılar için devreye giren Başkan Recep Altepe, THY Genel Müdürü Hamdi Topçu ile yaptığı görüşmeler neticesinde Bursa'dan iki kente direkt uçuş yapılmasını sağladı. Anadolujet firmasının, Bursa'dan Erzurum ve Trabzon'a direkt uçuşlara başlayacak olmasını değerlendiren Altepe, Bursa'nın havadan da erişilebilirliğinin sağlanmasıyla amacıyla önemli bir adım atıldığını belirterek, Bursalıların uçak seferlerine ilgi göstermesi halinde Anadolu'nun başka ketlerine de seferler düzenlenebileceğini söyledi. Bursa'nın hava ulaşımı konusunda emin adımlarla ilerlediklerini ifade eden Başkan Altepe, "Gecikmeli olarak elde ettiğimiz bu hava ulaşımı imkânını en iyi şekilde değerlendirmeliyiz. Halkımızın uçak seferlerine ilgi göstermesi amacıyla Büyükşehir Belediyesi olarak biz de her türlü desteği sağlayacağız" diye konuştu.

BÜYÜKŞEHİR DESTEK OLDU

Uçuşların 10 Mart itibariyle başlayacağını açıklayan Anadolujet Genel Müdürü İbrahim Doğan, Büyükşehir Belediyesi'nin kendilerine beklediklerinden çok daha fazla destek sağladığını ifade etti. Bursa'nın Anadolujet için de uzun süredir planlanan bir destinasyon olduğunu dile getiren Doğan, "Şimdilik iki şehre uçuş başlatıyoruz ancak bunun devamının geleceğini düşünüyorum. Bu kadar büyük, tarihi mirası güçlü bir şehrin ulaşım ihtiyacının olması gereken nispette karşılanmadığı ortada. 10 Mart'ta başlatacağımız seferlerin hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

1 AY ÜCRETSİZ YOLCU SERVİSİ
Yenişehir Havaalanı'nın şehir dışında olması nedeniyle yaşanan ulaşım sorununu da çözen Büyükşehir Belediyesi havaalanına ulaşım konusunda her türlü kolaylığı sağlayacak. Belediyeye ait otobüsler 1 ay boyunca ücretsiz olarak yolcuları taşıyacak. Haftada 3 gün Trabzon ve 3 gün de Erzurum olmak üzere haftanın 6 günü uçuş yapılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bursa uçuşa geçiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN