Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Uludağ'da sezon 1 ay daha uzadı

Türkiye'nin önemli kayak merkezlerinden Uludağ, son 6 yılın en yoğun dönemini yaşıyor. Kaliteli kar nedeniyle 10 Mart'ta kapanması gereken kış sezonu 20 Nisan'a kadar devam edecek

Giriş Tarihi: 8.3.2015
Uludağ'da sezon 1 ay daha uzadı
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Güney Marmara Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Mehmet Akkuş, son yılların en kaliteli kar yağışına sahne olan Uludağ'da yoğunluk ve talebin devam etmesi nedeniyle kış sezonunu 1 ay daha uzattıklarını söyledi. Akkuş, "Bu yıl kış sezonu olarak kaliteli kar yağması nedeniyle dolu dolu geçti. Uludağ, sadece 'nın değil, Türkiye'nin hatta dünyanın markası haline geldi. Uludağ'da yapmış olduğumuz başarılı çalışmalar, reklam ve tanıtımların meyvesini bu yıl herkes aldı. Turizmcisinden otelcisine, kayak hocasından acentalara kadar herkes Uludağ'da memnun kaldı" dedi.

TURİSTLER ULUDAĞ'I ÇOK SEVDİ

Uludağ'da kış sezonunun her yıl normalde 10 Mart'ta kapandığını hatırlatan Akkuş, "Her yıl 10 Mart'a kadar süren sezonu doluluk oranının yüzde 100 olması, kar kalınlığının 3 metrenin üzerinde olması ve taleplerin devam etmesi nedeniyle 20 Nisan'a kadar uzattık. Nisan ayının başlarında bile halen rezervasyonlar yapılıyor. Uludağ'da fevkalade doluluk oranı var. Bu da reklam ve tanıtımın iyi yapılmasından kaynaklanıyor" diye konuştu. Uludağ'da 40 yıldan buyana ilk kez sezonun uzadığına da dikkat çeken Akkuş, "Tanıtım ve reklam çalışmaları iyi olursa, önümüzdeki yıllarda da sezon bahar aylarına sarkar. Uludağ artık dünya markası oldu. Yurt içinden ve yurt dışından gelen turistler Uludağ'ı sevdi. Onların burada iyi vakit geçirmeleri de, gittikleri yerde reklam ve tanıtım açısından etkili oluyor. İnşallah önümüzdeki yıllarda da kaliteli kar, iyi tanıtım ve taleplerin yoğun olmasını diliyoruz" ifadelerini kullandı. Meteorolojiden alınan bilgiye göre, Uludağ'da kar kalınlığının 3 metre olduğu ifade edildi.

DÜNDAR'DAN ULUDAĞ ZABITA EKİBİNE ZİYARET
Türkiye'nin kış turizm merkezi Uludağ'da düzenlenen Yönetimi Gözden Geçirme Toplantısı'nın ardından kayak pistlerinin bulunduğu alanda dolaşıp vatandaşlarla sohbet eden Başkan Dündar, burada görev yapan zabıta ekibi ile bir süre sohbet etti. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, "Uludağ Türkiye'nin en önemli kış turizm merkezi. Bu yıl çok iyi bir sezon geçiren Uludağ'da görev yapan arkadaşlarımız, başta işyerlerinin denetimi olmak üzere, seyyar satıcıların denetimi, pistlerde düzenin sağlanması olmak üzere, sorumluluk alanına giren konularda vatandaşlarımıza başarıyla yardımcı olmaya devam ediyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uludağ'da sezon 1 ay daha uzadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN