Geleceğin tasarımları otomotiv için yarışacak

'Türkiye Otomotiv Sektöründe Ar-Ge Proje Pazarı ve Komponent Tasarım Yarışması'nın ilk hedefi genç tasarımcılara ulaşmak. Yarışma, otomotivde yenilikçi tasarımların geliştirilmesini amaçlıyor

Giriş Tarihi: 22.3.2015
Geleceğin tasarımları otomotiv için yarışacak
Otomotiv endüstrisini geleceğe taşıma amacıyla düzenlenen ve geleneksel hale gelen 'Türkiye Otomotiv Sektöründe 4. Ar-Ge Proje Pazarı ve 4. Komponent Tasarım Yarışması' için geri sayım başladı. Ekonomi Bakanlığı'nın desteği ve Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) koordinatörlüğünde Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) tarafından organize edilen yarışmanın finali 28 Mayıs 2015'te Bursa Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenecek.

ÖĞRENCİLERLE BULUŞMA
Yarışmada otomotiv endüstrisi adına özgün ve yenilikçi tasarımların geliştirilmesi, inovatif proje önerilerinin sanayici ve ihracatçılar ile buluşturulması ve bu projelerin ortaklığa dönüştürülmesi hedefleniyor. Yarışmaya öğrencilerin ilgisinin artması ve katılımlarının sağlanması için üniversitelerde tanıtım etkinlikleri düzenlendi. Aralarında Bilkent, Hacettepe, Anadolu, Uludağ, Kocaeli, Çukurova, İnönü, Dokuz Eylül, İTÜ, Boğaziçi, Yıldız Teknik, Marmara'nın bulunduğu 27 üniversitede öğrencilerle buluşma gerçekleşti. Üniversite buluşmalarına bine yakın öğrenci katılırken, toplantılarda gençlere Ar-Ge, tasarım ve inovasyonun önemi ve bu yöndeki gelişmeler anlatıldı. Öğrencilere, 'Türkiye Otomotiv Sektöründe 4. Geleneksel Komponent Tasarım Yarışması'ndaki 'Ergonomi', 'Emniyet', 'Mekanik', 'Enerji' kategorilerine nasıl müracaat edecekleri yönünde bilgiler verildi. Yarışmaya katılacakların projelerini en geç 3 Nisan 2015'e kadar projelerini yarışma sekretaryasına göndermeleri gerektiği bildirildi.

YARIŞMA HERKESE AÇIK
Yarışma, yurtiçinde ve yurtdışında eğitim veren otomotiv ile ilgili en az 2 yıllık ön lisans programları ile mühendislik fakültelerinin otomotiv ile ilgili bölümleri ve endüstriyel tasarım bölümlerinin 4 yıllık lisans programlarına kayıtlı öğrenciler ve 18 yaşını doldurmuş, otomotiv komponent tasarımı konusunda ilgisi bulunan herkese açık.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Geleceğin tasarımları otomotiv için yarışacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN