Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan Müezzinoğlu Bursa'ya adapte oldu

Giriş Tarihi: 12.4.2015
Bakan Müezzinoğlu Bursa'ya adapte oldu

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Batı Trakya göçmenlerinin yoğun olarak yaşadığı Bursa'ya liste başı olarak geldi. AK Parti Bursa teşkilatı Müezzinoğlu etrafında kenetlendi

Bursa'daki 18 kişilik aday listesinin açıklanmasının ardından parti teşkilatı büyük bir sürpriz yaşadı. 3 dönem kuralına takılan Bülent Arınç ve Faruk Çelik'in yer almadığı listenin başına Ankara'dan beklenen yeni 'abi' geldi. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Batı Trakya göçmenlerinin yoğun olarak yaşadığı Bursa'ya liste başı olarak geldi.

SEÇİM BÖLGESİNE İLK ZİYARET
Önceki gün Bursa'da gelen Bakan Müezzinoğlu, seçim çalışmalarına jet hızıyla başladı. İlk olarak teşkilatla tanışmayı tercih eden Müezzinoğlu'nun ilk durağı AK Parti İl Başkanlığı oldu. Seçim Koordinasyon Merkezi'ni denetleyen ve teşkilat başkanından bilgi alan Müezzinoğlu, seçimin kilit isimlerinden olan mahalle temsilcilerine verdiği önemi gösterdi. Bakan Müezzinoğlu cep telefonundan ulaştığı bir mahalle temsilcisine soğuk terler döktürdü. Karamazak Mahalle Başkanı Ömer Baydus ile telefonla görüşen Bakan Müezzinoğlu mahalle temsilcisi Baydus'a mahallesindeki seçmen sayısını, sandık ve üye sayısını sordu. Bakan Müezzinoğlu Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki oy oranını da doğru bilen Ömer Baydus'un sınavı başarıyla geçtiğini söyledi. Diğer adaylarla da görüşen Mehmet Müezzinoğlu, yaptığı açıklamada hizmetlerinden ötürü Bülent Arınç ve Faruk Çelik'e teşekkür etti. Müezzinoğlu "3 milyon Bursalı hemşerimizi yarınlarını bugünden daha iyi hale getirmek için çalışacağız. Yeter ki, biz merkeze milleti alalım. O zaman bu millet bize desteğini verecektir" dedi. Bursa'da büyük bir ilgi ile karşılanan Müezzinoğlu "Milletin iktidarı asla bitmez. Biz de milletin bize verdiği o iktidarı 12 yıl boyunca nasıl dinamik, samimi ve dik durarak temsil ettiysek, 8 Haziran'dan sonra da bu milletin hak ettiği anayasayı bizler bu millete sağlayacağız. Milletimizden de isteğimiz, kendisinin kaderi ile oynayanlara fırsat vermemesin" diye konuştu.

SEÇİM STARTINI VERDİ
Seçim bölgesi Bursa'da ilk gününü ziyaretlere ayıran Mehmet Müezzinoğlu, ne kadar tecrübeli bir siyasetçi olduğunu de yaptığı bir ziyaret ile gösterdi. Valilik ve Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret eden Müezzinoğlu'nun sonraki durağı Bursaspor oldu. Türkiye'nin en güçlü Anadolu takılarından biri olan ve neredeyse tüm kentin desteklediği Bursaspor'u ziyaret eden Müezzinoğlu, Bursa'nın en önemli markası kabul edilen yeşil beyazlı takıma hertürlü desteğin verileceğini vurguladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Müezzinoğlu Bursa'ya adapte oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN