Medicabil'e yoğun bakım ünitesi

Özel Medicabil Hastanesi tarafından 34 yatak kapasitesine yükseltilen Emine Mesude Kiğılı Yoğun Bakım Ünitesi'nin açılışı Bursa Vali Yardımcısı Samet Ercoşkun'un katılımıyla yapıldı

Giriş Tarihi: 31.5.2015
Medicabil'e yoğun bakım ünitesi
Nilüfer Kaymakamı Mustafa Kılıç, Yıldırım Kaymakamı Mehmet Aydın'ın da hazır bulunduğu açılış töreninde konuşan Vali Yardımcısı Samet Ercoşkun, Türkiye'de son dönemde yapılan sağlıkta dönüşüm politikalarının meyvelerini verdiğini söyleyerek, bu tablonun diğer ülkelere model olabilecek seviyeye geldiğini hatırlattı. Özel Medicabil Hastanesi'nin verdiği hizmetle Bursa'ya değer kattığına vurgu yapan Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Şükrü Köse ise özel kurumların sağlık alanında yaptığı yatırımların kamunun yükünü de hafiflettiğini ifade ederek, "Günümüzde yoğun bakım üniteleri gibi maliyeti yüksek olan birimlere yapılan yatırımların oldukça önem arz ettiğini ve bu denli ciddi bir yatırımı Bursalıların hizmetine sunduğu için Özel Medicabil Hastanesi ailesine yürekten teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

TEŞEKKÜR PLAKETİ VERİLDİ
Köse, Türkiye'nin sağlık alanında 13 yılda önemli bir yol kat ettiğini de belirtti. Hem Bursa'da hem Türkiye'de hem de dünyada referans merkezi olma hedefleri olduğunu dile getiren Prof. Dr. Ömer Faruk Bilgen, bu hedefin çok kısa sürede gerçekleşmesini beklediklerini ifade etti. Konuşmaların ardından Prof. Dr. Bilgen, Bursa Vali Yardımcısı Samet Ercoşkun, Hayat Holding Ağaç Grubu Başkanı Haluk Yıldız, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Şükrü Köse ve Dr. Murat Gürsoy'a teşekkür plaketi takdim etti.

ENFEKSİYON ORANI SIFIR
Özel Medicabil Hastanesi olarak kendilerine 150 yıllık bir hedef koyduklarını belirten Prof. Dr. Bilgen, "Özel Medicabil Hastanesi, yılda 800 civarında ameliyatın yapıldığı bir hastanedir. Yani çok fazla sayıda hastanın sağlığına kavuştuğu bir yer. Tabi böyle bir durumda hastanenin kalitesi de ön plana çıkıyor. Şunu açıkça söylemeliyim ki, hastanelerin verdiği hizmette en önemli unsur olan enfeksiyon kapma oranı, Özel Medicabil Hastanesi'nde sıfırdır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Medicabil'e yoğun bakım ünitesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN