Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mavi bayraklar dalgalanmaya devam ediyor

Büyükşehir Belediyesi'nin turizm yatırımlarıyla 2012 ve 2013'te kazanılan mavi bayraklar bu yıl da Kocaeli'nde kaldı

Giriş Tarihi: 11.6.2015
Mavi bayraklar dalgalanmaya devam ediyor
Uluslararası Mavi Bayrak Jürisi, geçtiğimiz günlerde bir araya gelerek 2015 Mavi Bayrak ödüllerini açıkladı. Türkiye, 50 ülke arasında plaj sıralamasında, 436 ödüllü plajıyla ikinci sırada yer aldı. Büyükşehir Belediyesi ise 2012 ve 2013'te iki plajına aldığı mavi bayrağı korudu. Mavi bayraklar bu yıl da Kandıra Cebeci Halk Plajı ve Karamürsel Altınkemer Halk Plajı'nda dalgalanacak. Mavi Bayrak sayısının çok olması, plajların mikrobiyolojik açıdan temiz ve çevre yönetimi yönünden duyarlı olunduğunu belgeliyor.

EKO ETİKET

15 gün arayla sezon süresince yapılan deniz suyu analizleri, plajı kullananların güvenliğini öngören cankurtaran bulundurulması, su sporları ile yüzme alanının ayrılması, acil durum planı, çevre yönetimi ve engelliler için olanakları içeren kriterleri ile 'mavi bayrak' tatil programı yapanların ve tur operatörlerinin aradığı bir eko-etiket. Bu özelliği ile turizm sektöründe ve uluslararası turizm pazarında 'mavi bayrak'ın ayrı bir yeri bulunuyor.

HALK DENİZLE BARIŞTI

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Körfezi'nin yıllarca hoyrat bir şekilde kullanıldığını ve arıtma tesisinin olmadığını hatırlattı. Kocaeli genelinde toplam 28 bin metrekarelik 22 kumsal oluşturduklarını da ifade eden Karaosmanoğlu "Tam 20 bin metreküp kum nakliyle oluşturulan kumsalları Kocaeli sakinlerinin, yerli ve yabancı turistlerin hizmetine sunduk. Babalı, Dikili, Tuzağzı, Cebeci, Kefken, Kovanağzı, Kumcağız, Kerpe, Sarısu, Seyrek, Bağırganlı sahilleri ile Körfez Kirazlıyalı, Başiskele, Kavaklı, İhsaniye, Karamürsel, Dereköy, Ereğli, Ulaşlı, Halıdere, Derince, Yarımca, Tavşancıl sahilleri deniz ve güneşin keyfini çıkarmak isteyenlerin uğrak yerleri oldu" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mavi bayraklar dalgalanmaya devam ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN