Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Altın Karagöz' için geri sayım

29. Uluslararası Bursa Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması için hazırlıklar hızlandı. Dünya Halk Kültürleri Platformu'nda saygın bir yere sahip olan yarışma, bu yıl 24 ülkeye ev sahipliği yapacak

Giriş Tarihi: 21.6.2015
'Altın Karagöz' için geri sayım
Bu yıl 29'ncusu gerçeklestirilecek olan Bursa Altın Karagöz Halk Dansları Yarısması'nda geri sayım basladı. Bursa Büyüksehir Belediyesi tarafından Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı koordinasyonunda, '54. Uluslararası Bursa Festivali' kapsamında gerçeklestirilen '29. Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarısması 7-12 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek. 28 yıllık geçmisi ile uluslararası organizasyonlar arasında önemli bir yere sahip olan 'Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarısması', bu yıl 24 ülkeden yüzlerce dansçıya ev sahipligi yapmaya hazırlanıyor.

ULUSLARARASI TAKVİMLERDE

Altın Karagöz Halk Dansları Yarısması geride bıraktıgı süreçte birçok dünya ülkesinden 350 Halk Dansları Toplulugu ile yaklasık 16 bin kisiyi örnek bir ev sahipligi ile agırlayarak Bursa'yı dünya halk dansları festivalleri arasındaki ayrıcalıklı bir yere tasıdı. UNESCO'ya baglı IOF ve CIOFF tarafından uluslararası takvimlere alınan yarısma 'Dünya Halk Kültürleri Platformu'nda da saygın bir yere sahip oldu. Yarısmaya bu yıl, Almanya, Arnavutluk, Bulgaristan, Bosna Hersek, Brezilya, Cezayir, Çek Cumhuriyeti, Çin, Rus Fed. Dagıstan Cumhuriyeti, Endonezya, Estonya, Gürcistan, Hırvatistan, Ispanya, Karadag, Kırgızistan, Kosta Rika, Kosova, K.K.T.C., Macaristan, Makedonya, Slovenya, Sırbistan ve Yunanistan'dan ekipler katılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Altın Karagöz' için geri sayım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN