Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çocuklar oyuncaklı kütüphaneye kavuştu

Giriş Tarihi: 28.6.2015
Çocuklar oyuncaklı kütüphaneye kavuştu

Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe çocuklar için çok anlamlı bir projeye imza attı. Ali Paşa Hamam Tekkesi restore edilip Oyuncak ve Çocuk Kütüphanesi'ne dönüştürüldü

Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilen Ali Paşa Hamam Tekkesi Oyuncak ve Çocuk Kütüphanesi olarak hizmet verecek. Oyuncak kütüphanesi kavramının Türkiye'de yeni gündeme geldiğini söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe "Kütüphaneye gelen çocuklar buradaki oyuncaklardan faydalanacaklar ve oyuncakları ödünç olarak alabilecekler. 0-12 yaş grubu aralığındaki çocukları oyuncakla tanıştırmak, oyuncakları evlerine götürüp oynamalarını sağlamak ve eğitimlerini desteklemeyi amaçlayan uygulamayla özellikle nitelikli oyuncağa ulaşamayan, sosyo ekonomik bakımından dezavantajlı çocukların gelişmesine destek olarak çocuğu okul öncesine hazırlıyoruz" diye konuştu.

400'Ü AŞKIN OYUNCAK VAR

Oyuncak kütüphanesinin üç kattan oluştuğunu kaydeden Bursa Büyükşehir Belediyesi Kütüphaneler Müdürü Arzu Kuzgun ise ikinci katta anaokulu öğrencilerine yönelik boyama kitapları, hareketli kitaplar ve sesli kitaplar olduğunu söyledi. Oyuncak Kütüphane'de 400'ü aşkın oyuncak bulunduğunu söyleyen Kuzgun oyuncakların zihin açıcı olduğunu belirtti. Üyelerden yılda 20 lira gibi cüzi bir miktar aldıklarını belirten Kuzgun "Unutulmaya yüz tutmuş oyunları, Karagöz-Hacivat, çelik çomak gibi oyunlarla çocukları kaynaştırıp sosyalleştirmek istiyoruz" dedi. Kütüphanede çocukların kendi oyuncaklarını yapmalarını sağlayacak bir de yapım atölyesi yer alacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çocuklar oyuncaklı kütüphaneye kavuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN