Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bursa sahillerine güvenlik takviyesi

Aran sıcaklarla birlikte sahillerde yaşanan yoğunluğu göz önüne alan Bursa Büyükşehir Belediyesi, muhtemel boğulma olaylarına karşı Bursa sahillerindeki cankurtaran hizmet noktası sayısını artırdı

Giriş Tarihi: 26.7.2015
Bursa sahillerine güvenlik takviyesi
Gemlik, Mudanya, Karacabey ve İznik sahillerindeki güvenlik tedbirlerini en üst seviyeye çektiklerini söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 5 ayrı noktada sadece hafta sonları verdikleri cankurtaran hizmetini bu yıl genişlettiklerini ifade etti.

11 NOKTADA 40 PERSONEL

Başkan Altepe, "Genişletilmiş hizmetimiz Haziran ayı başı itibariyle start aldı. Eylül 15 itibariyle de son bulacak. Cankurtaran ekiplerimiz sahillerde belirlenen kurallara uyulmasını sağlamaktadır. Sahilleri kullananların diğer kullanıcıları rahatsız edici şekilde yüzmeleri, atlamaları veya davranışları engellenmektedir" dedi. Altepe Başta Küçükkumla, Yunuslar, Kumsaz, Kurşunlu, Tirilye, Kumyaka, Eşgel, Eğerce, Ayazma, Mesudiye, Karacabey ve Yeniköy sahilleri olmak üzere toplam 11 noktada 11 bot ve 40 gümüş sertifikalı cankurtaranla haftanın 7 günü sabah saat 09.00'dan gün batımına kadar hizmet verdiklerini söyledi. Altepe "Görev sırasında devamlı gezerek sorumluluk alanını takip ve kontrol etmektedir. Boğulma tehlikesi geçiren kişiye can simidi, ip, güvenlik kemeri gibi malzemeleri atmakta ve güvenli bölgeye ulaştırmaktadır. Uygun teknikle suya girmek ve uygun teknikleri kullanarak boğulma tehlikesi geçiren kişiyi yakalayarak güvenli bölgeye çıkarmaktadır. İlk müdahaleyi yapmak ve en kısa sürede doktor ve ambulans çağırmaktadır. Bu hizmetler hassasiyet içerisinde yerine getirilmektedir" görüşünü dile getirdi. Altepe, bu yıl yüzmeye elverişli olduğu tespit edilen toplam 27 noktaya 10 bin 200 metre uzunluğunda mantar şeritler çekildiğini ifade etti. Başkan Altepe Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekiplerinin hizmet alanının genişlemesiyle birlikte tüm sahiller ve mesire alanlarındaki göletleri kontrol altına aldığını belirtti.

200 TABELA DİKİLDİ

Altepe şöyle devam etti: "Özellikle mesire alanlarında yüzmeye uygun olmayan gölet, dere, baraj gölü gibi noktalara 200 adet tabela dikildi. 'Bu bölgede suya girmek yasaktır', 'Güvenlik mantarları dışında denize girmek tehlikeli ve yasaktır', 'Kayalardan denize atlamak tehlikeli ve yasaktır' ve 'Cankurtaranların talimatlarına uyunuz' yazılı tabelalarla muhtemel boğulma olaylarına karşı vatandaşlar uyarılıyor. Bu uyarılara halkımızın mutlaka dikkat etmesi gerekiyor. Tek hedefimiz halkımızın can güvenliğini sağlamak."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bursa sahillerine güvenlik takviyesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN