Ölümüne serinlik

Termometrenin 41 dereceyi gösterdiği Bursa'da sıcaktan bunalan çocuklar süs havuzlarına girerek serinliyor. Ancak ışıklandırma sisteminin kabloları nedeniyle ölüme davetiye çıkarılıyor

Giriş Tarihi: 2.8.2015
Ölümüne serinlik
Çevresinde demir korkuluk bulunmaması nedeniyle çocukların rahatlıkla girebildiği süs havuzları tehlike saçmaya devam ediyor. Çocuklar, Osmangazi ve Nilüfer ilçelerinde bulunan Merinos ve Beşevler kavşaklarında belediye tarafından yapılan süs havuzlarına 'ölüm riski' yazılarına aldırış etmeden balıklama dalıyor. Havuzlardaki ışıklandırma sisteminin kablolarının da havuzun dibinde açıkta bulunması ölüme davetiye çıkarıyor. Vatandaşlar hiçbir önlemin alınmayan süs havuzlarının zabıtalar tarafından yeteri kadar denetlenmediğinden şikayet ediyor. Geçtiğimiz yıl Erzurum'da 21 yaşındaki Özürlü Recep Yıldız belediyeye ait süs havuzunda akıma kapılıp yaşamını yitirmişti. Geçtiğimiz mayıs ayında da İzmir Buca'da süs havuzunda akıma kapılan labrador cinsi köpeğini kurtarmaya çalışan 28 yaşındaki Cihangir Enkçü de köpeği ile birlikte akıma kapılıp can vermişti.

ATLAR HORTUMLA SERİNLETİLDİ

Hava sıcaklığının artması sadece insanları değil hayvanları da olumsuz etkiledi. Osmangazi ilçesi Yunuseli Mahallesi'ndeki çiftlikte atlar günde 3 kere hortumlarla serinletiliyor. Çiftlik sahibi Ahmet Sarı, bu yıl havaların çok sıcak olduğunu ve atların bundan etkilendiğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ölümüne serinlik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN