Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sosyal tesis için son viraj

Bursa Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların buluşma noktası haline gelen sosyal tesis zincirine bir halka da Mustafakemalpaşa ilçesinde ekliyor

Giriş Tarihi: 9.8.2015
Sosyal tesis için son viraj
Projesi, Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan tarafından yaptırılan ve bünyesinde 40 metre yüksekliğinde kule restoranı da barındıran sosyal tesis için geri sayım başladı. Sosyal tesis, Kirmasti çayı ve ilçe merkezine hakim tepedeki panoramik manzarası ile ilçe halkının buluşma noktası olacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, merkeze yeni bağlanan ilçelerde altyapı yatırımlarının yanı sıra sosyal ve kültürel mekan yatırımlarına da ağırlık verdiklerini söyledi. Mevcut eski sosyal tesislerin halka açılmasının yanında kentin en nezih noktalarına yeni sosyal tesisler kazandıran Büyükşehir Belediyesi, merkeze yeni bağlanan ilçelere de sosyal tesisler kazandırmaya devam ediyor. İlçede altyapıdan ulaşıma, kırsal kalkınmadan tarihi mirasa kadar her alanda önemli yatırımları hızla sürdüren Büyükşehir Belediyesi, ilçe merkezine hakim bir tepeye de sosyal tesis kazandırmak için çalışmalara başladı. Proje çalışmaları, belediye tarafından yapılan Kule Restoran'ın yapılacağını, Belediye Başkanı Sadi Kurtulan ile birlikte incelemelerde bulunan Başkan Altepe, ihale aşamasında olan projeyi en kısa zamanda ilçeye kazandırmak istediklerini söyledi.

PANORAMİK MANZARA

Bursa kent merkezinde ne varsa aynı hizmetleri yeni bağlanan ilçelere de kazandırmakta kararlı olduklarının altını çizen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bu doğrultuda çalışmaları hız kesmeden sürdürdüklerini söyledi. Mustafakemalpaşa ilçesini ikiye ayıran Kirmasti Çayı, çevre düzenlemesi ve tepeye yapılacak sosyal tesisin ilçeye değer katacağını ifade eden Başkan Altepe, "Kirmasti Çayı çevre düzenlemesi bağlantı ve yürüyüş yolları ile dere üzerine yeni köprülerle bu bölge en prestijli alan haline gelecek. 40 metre yüksekliğindeki kulenin de bulunduğu sosyal tesisler ise panoramik manzarasıyla önemli bir buluşma noktası olacak. Proje ihale aşamasına geldi. İhalenin ardından kısa zamanda inşaata başlayıp, tesisleri hizmet açmıyoruz. Şimdiden ilçe halkına hayırlı olsun" dedi. Sosyal tesislerin yapılacağı alanda hiçbir ağacın zarar görmeyeceğini hatırlatan Kurtulan, bu proje sayesinde ilçe halkını yeşil ve suyla buluşturacaklarını belirterek, projeye katkıları nedeniyle Başkan Altepe'ye teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sosyal tesis için son viraj
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN