Acil vakaya bisikletli tim

Bursa'da trafiğin yoğun olduğu zamanlarda hastalara anında müdahale edilebilmesi için bisikletli acil sağlık birimi kuruldu

Giriş Tarihi: 6.9.2015
Acil vakaya bisikletli tim
Bursa'da trafiğin yoğun olduğu kritik noktalarda ve parklarda görev alacak bisikletli 112 acil sağlık ekiplerinin tanıtımı Botanik Park'ta gerçekleştirilen etkinlikle yapıldı. Törende konuşan Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan "Ekiplerimizin büyük parklarımızda, gün içinde trafik yoğunluğunun en üst düzeyde olduğu kritik noktalarda görev yapmalarını planlıyoruz. Bisikletli sağlık ekiplerimiz kendi alanlarında eğitimli paramedik ve acil tıp teknisyenlerinden oluşuyor" dedi. Dr. Akan "Vakaya ulaşım süresini düşürecek, yaptığı ilk ve acil yardım müdahalesi sonrasında ihtiyaç duyulan hastalara ivedi olarak ambulans talebi yapacaklar. Hasta ya da yaralı vatandaşımız için ambulans gelene kadar hayati önem arz eden müdahaleyi profesyonel şekilde gerçekleştirecekler" dedi.

İLK YARDIM SERTİFİKALARI DAĞITILDI
Akan, "Böylece ilimizde kara, hava, paletli, obez, yoğun bakım ve motorize ambulanslarımız ile hizmet veren acil sağlık hizmetlerimizi bir basamak daha arttırarak, bisikletli ekiplerimizi de sistemin içine almış bulunmaktayız" görüşünü dile getirdi. Sertifika almaya hak kazanan Bursa Acil Pedal Grubu'na İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan tarafından sertifikaları verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Acil vakaya bisikletli tim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN