Kadınlara özel plaj

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Kurşunlu'da yaptırılan kadınlar plajı bayramdan sonra hazır. Başkan Altepe, "Hanımlar gönül rahatlığı ile denize girip, güneşlenebilecekler" dedi

Giriş Tarihi: 6.9.2015
Kadınlara özel plaj
Bursa'nın turizmden aldığı payın artırılması hedefiyle kentin sahip olduğu tarihi ve doğal değerleri en iyi şekilde kullanan Bursa Büyükşehir Belediyesi, 115 kilometreyi bulan deniz sahillerinin yaz turizmine kazandırılması hedefiyle çalışmalara hız verdi. Gemlik, Mudanya ve Karacabey sahillerinde hem plajlarda hem deniz yüzeyinde temizlik, eskiyen iskelelerin onarılması, sahil kesiminde yeşil alanlar ve çocuk oyun alanları oluşturulması gibi her alanda yoğun çalışma yürüten Büyükşehir Belediyesi, Gemlik'in Kurşunlu Mahallesi'ne de Kadınlar Plajı kazandırıyor. Kadınlar Plajı'nda çalışmalar hızla sürürken, plajın Kurban Bayramı'ndan sonra kullanılabilir hale gelmesi amaçlanıyor.

DIŞARıDAN GÖRÜNMÜYOR

Fiziki olarak dışarıdan görülmesi mümkün olmayan bir alanda yapılan düzenleme çalışmalarında sona gelinirken, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de çalışmaları yerinde inceledi. Hanımların gönül rahatlığı içinde denize girip, güneşlenebilecekleri bir plajı Kurşunlu'ya kazandırdıklarını ifade eden Başkan Altepe, plajın bu açıdan önemli bir eksikliği gidereceğini kaydetti. Plajda yapılan çalışmaları da anlatan Başkan Altepe, "Bu plajı sadece hanımlarımız kullanacak. Dışarıdan bakıldığında görüşü engelleyecek perdeleme düzenekleri, güneşlenme alanları, yürüyüş yolu ile ayrıcalıklı bir plaj olacak. Plajın bayramdan sonra kullanılabilir hale gelmesi için çalışmalarımız hızla sürüyor. Bölge halkımıza şimdiden hayırlı olsun" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadınlara özel plaj
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN