AK Parti'nin abileri seçim arenasına çıktı

AK Parti Teşkilatı 1 Kasım seçimleri için sahaya güçlü bir şekilde çıkıyor. Bursa adayları Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve eski İçişleri Bakanı Efkan Ala seçmen ziyaretlerine başladı

Giriş Tarihi: 4.10.2015
AK Parti'nin abileri seçim arenasına çıktı
Adalet ve Kalkınma Partisi İl Teşkilatı 1 Kasım seçimleri için kolları sıvadı. 7 Haziran seçimlerinde Osmangazi Teşkilatı'nın uyguladığı seçim çalışma stratejisi tüm ilçeleri kapsayacak şekilde hayata geçiyor. Eski İl Başkanları koordinatör olarak ilçelerin başında seçim çalışmalarını yürütecek. Bursa 1. sıra adayı Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve 2. sıra adayı eski İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın da aralarında olduğu, eski ve yeni il yöneticileri, ilçe yöneticileri ve meclis üyelerine 5'er sandık zimmetlendi. Teşkilat seçmenlerin tek tek evlerinde ziyaret ederek çalışmalarını anlatılacak.

GÜÇLÜ EKİP SAHADA

AK Parti'nin kurucu il başkanı Şevket Orhan Osmangazi'de, eski il başkanı Hayrettin Çakmak Yıldırım'da, Nagip Vardar Nilüfer'de, Sedat Yalçın ise tüm dış ilçeleri kapsayacak şekilde seçim çalışmalarını koordine edecek. Eski İl Başkanları görevlerine başlayarak ilk toplantılarını gerçekleştirdi. Osmangazi İlçe Başkanı Ali Yılmaz, AK Parti olarak 7 Haziran seçimlerinde seçmenin mesajını iyi okuduklarını ifade etti. Yılmaz "1 Kasım seçimlerine teşkilat olarak farklı bir şekilde hazırlanıyoruz. Seçim beyannamesinde seçmene dokunan güzel müjdeler olacak. Vatandaşların sosyal ve ekonomik hayatına etki edecek açılımlar yapılacak. Eski İl Başkanlarımızın koordinasyonunda sahaya iniyoruz. Bu sinerji teşkilatımıza da büyük bir moral oldu" dedi. Eski yöneticilerin tecrübelerini teşkilatla paylaşmasının ve birlik beraberlik görüntüsünün pozitif katkı sağlayacağını anlatan Yılmaz, "AK Parti Türkiye'nin umudu. AK Parti 1 Kasım seçimlerinden daha da güçlenerek çıkacaktır. Çünkü AK Parti'nin alternatifi olmadığını düşünüyoruz. Türkiye'nin terör illetinden kurtulması ve 2023 yolunda emin adımlarla ilerlemesi için AK Parti'nin tek başına iktidara gelmesi büyük önem taşıyor. Sokakta karşılaştığımız vatandaşlar da bu duygularını bizlerle paylaşıyor" diye konuştu.

"BURSA'DAN ADAY OLMAK BENİM İÇİN ONUR"
ESKİ İçişleri Bakanı Efkan Ala, Bursa'dan milletvekili adayı gösterilmesinin kendisi için onur olduğunu ifade etti. Bayramda teşkilatla biraraya gelen Ala Bursa'nın, Türkiye ekonomisinde pek çok sektörün lokomotifi olduğunu belirtti. Ala, sözlerini şöyle sürdürdü: "Sanayi, tarım ve hizmet sektörlerinin en çok gelişen alanları Bursa'dandır. Bursa'nın Türkiye'nin hedefleriyle buluşan hedeflerini gerçekleştirmek, birinci vazifemiz olacaktır. 2023 ihracat hedefini 500 milyar dolar olarak belirtmişsek bu, Bursa'ya duyduğumuz, Bursa'nın dinamiklerine duyduğumuz güvenin de eseridir. Bunu Bursa ile yapacağız. Bazı ülkelerin toplam ihracatından daha fazla ihracat yapabilen bir şehirdeyiz. Milletimiz teveccüh gösterirse bu şehri temsil etme onurunu yaşamak istiyoruz."

"1 KASIM AKŞAMI İSTİKRARIN BAŞLANGICI OLSUN"
Seçim çalışmaları kapsamında sık sık seçmenle ve partililerle biraraya gelen Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da 7 Haziran'dan sonra milletin AK Parti'ye verdiği mesajın son derece net olduğunu vurguladı. Milletin, partisine güvenini bu süreçte de sürdürdüğünü dile getiren Müezzinoğlu, şunları kaydetti: "Yüzde 41'lik bir oran; 'Ey AK Parti, sana inanıyorum, güveniyorum' dedi. Ama ikinci bir cümleyi de söyledi; 'ey AK Parti, kendini bir gözden geçir, mütevazılığından, merhametli oluşundan, milletin hak ve hukukunu korumaktaki mertliğinden varsa bazı zafiyetlerin, bunları da düzelt'. Dolayısıyla bunları yeniden gözden geçirebilme samimiyetini gösteren bir siyasi partiyiz. İnşallah yeniden mütevazılığımızla, milletimize olan merhamet, şefkat ve milletimizin hak ve hukukunu korumadaki mertliğimizle 1 Kasım akşamı, güçlü, istikrarlı bir sürecin başlangıcı olacaktır. Bu anlamda milletle beraber yürüyüşü güçlendirerek bir yolculuk yapacağız."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti'nin abileri seçim arenasına çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN