Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çay yapmak için gitti usta oldu

Karacabey'de işleri kötüye giden kocasına yardım etmek için işe başlayan Aynur Özoğlu 6 ayda usta kaynakçı oldu. Özoğlu "Kadınların yapamayacağı iş yok" dedi

Giriş Tarihi: 4.10.2015
Çay yapmak için gitti usta oldu
Bursa'nın Karacabey ilçesinde 1 çocuk annesi 37 yaşındaki Aynur Özoğlu, yaptığı iş ile görenlerin takdirini topluyor. Özoğlu 3 yıl önce Karacabey Sanayisi'nde paslanmaz metal ve kaynak işleri üzerine dükkan işleten kocası Engin Özoğlu'nun yanında işe başladı. İlk önce sadece telefonlara bakan ve çay yapan Özoğlu, aradan geçen sürede sanayinin en iyi kaynak ustalarından biri oldu.

EŞİM ELEMAN BULAMADI

Kaynakçı ustası olma hikayesini anlatan Özoğlu "Eşim dükkanı ilk açtığında çok zorlandı. Eleman bulmakta ve maddi anlamda sıkıntılar çekti. Ben buraya eşime destek olmak için, telefonlara bakmaya, çalışanlara çay ve yemek yapmaya geldim. Sonrasında punta atmaya ve kaynak yapmaya başladım. Şimdi ise dükkandaki tüm makineleri kullanabiliyorum. Kaynakçılık yapmak kadınlar için zor gibi gelebilir ama kadınların üstesinden gelemeyeceği hiçbir şey yok" dedi. Özoğlu "Gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz. Şu anda bütün sıkıntıları aştık. Dükkanı kapatmaktan vazgeçtik oğlumuzun da okul masraflarını rahat rahat karşılayabiliyoruz" görüşünü dile getirdi.

'BENİM KADAR USTA OLDU'
İlk başlarda kaynak yapmakta zorlandığını, ancak eleman eksikliğinden dolayı zorunlu olarak zamanla işlere alıştığını ifade eden Özoğlu şimdi ise yaptığı işten zevk aldığını, artık bütün işi kendisinin yapmak istediğini dile getirdi. Kaynak ustası Engin Özoğlu ise, eşiyle çalışıyor olmaktan dolayı mutlu olduğunu belirtti. Özoğlu, "Eşim en az benim kadar usta bir kaynakçı oldu. Birlikte çalışarak, hem daha fazla iş yapıyoruz, hem de bir kişinin maliyetini azaltmış oluyoruz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çay yapmak için gitti usta oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN