Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Orhaneli'ne iki dev proje

Giriş Tarihi: 4.10.2015
Orhaneli'ne iki dev proje

Orhaneli'nde hayata geçirilecek olan 'Sadağı Kanyonu Eko Turizm Projesi' ile 'Sebze Meyve Paketleme Tesisi Projesi' ilçe ekonomisini uçuracak

Orhaneli Belediyesi, bir süre önce Bursa, Bilecik Eskişehir Kalkınma Ajansı'nca 'yatırıma değer görülen' iki önemli projesi startını veriyor. Orhaneli Belediyesi Sebze Meyve Paketleme Tesisi ve Sadağı Kanyonu Eko Turizm Projeleri'ne BEBKA desteği alan belediye, her iki projeyi de 2016 sonuna yetiştirmeyi hedefliyor.

ULUSAL TURİZME AÇILACAK

Orman ve Su İşleri 2'nci Bölge Müdürlüğü ile Orhaneli Belediyesi'nin ortak bir projesi olan Sadağı Kanyonu Eko Turizm Projesi sayesinde bölgenin ulusal turizme açılması hedefleniyor. Mevcut kanyonda yeni düzenlemeler yapılacağını ifade eden Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu, "Sadağı Kanyonu'na yeni köprüler ilave edeceğiz. Bunun yanında yeniden bir çevre düzenlemesi yaparak bölgeyi ulusal turizme açacağız" görüşünü dile getirdi.

ÜRETİCİNİN GELİRİ ARTACAK
Bir diğer proje olan Sebze ve Meyve Paketleme Tesisi ile bölge çiftçisinin gelirinin artırılması ve ürünlerin ulusal bir marka olması hedefleniyor. Başkan Tatlıoğlu bölgede üretilen sebze ve meyvelerin modern bir ortamda paketlenip, tüketiciyle buluşturulmasını planladıklarını belirtti. Başkan Tatlıoğlu, sebze ve meyve üretiminin yoğun olduğu Orhaneli ve çevresinde üreticinin gelirini artırması ve ilçenin ulusal bir marka haline gelmesi için bu tesisin büyük önem taşıdığını ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Orhaneli'ne iki dev proje
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN