Şİmdİ bİrlİk olma zamanı

Giriş Tarihi: 4.10.2015
Şİmdİ bİrlİk olma zamanı

As kadrosundaki 8 futbolcusuyla yollarını ayırıp Süper Toto Süper Lig'e iyi bir başlangıç yapamayan Bursaspor, üzerinde dolaşan karabulutları dağıtmaya çalışıyor

Art arda gelen yenilgiler ve puan kayıplarının ardından taraftarın Yeşil-Beyazlı takımın mevcut yönetimi ve Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam'ı istifaya davet etmesine kadar ulaşan gergin hava şehrin ileri gelen yöneticileri tarafından dağıtılmaya çalışılıyor. Bursaspor'a verdiği desteği her ortamda dile getiren Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe günün birlik olma günü olduğunu belirterek "Nasıl şampiyonlukta tüm şehir kenetlenip birlik olduysak bu büyük camia kötü günde de birlik olup zor anların üstesinden gelecektir" dedi. Bursaspor'da geçtiğimiz hafta 2-0 kazanılan Eskişehir maçı sonrası Yeşil-Beyazlı taraftarların galibiyete rağmen yönetimi ve Ertuğrul Sağlam'ı istifaya çağırması tüm spor kamuoyunda şok etkisi yaptı. Maçın son 10 dakikasında tavan yapan taraftarın istifa tezahüratlarına gözyaşları içinde kulübeden çıkıp "Beş dakika kaldı biraz bekleyin" diyerek el işareti yapan Sağlam'ın istifa edeceğine kesin gözüyle bakılırken tecrübeli çalıştırıcı maç sonrası yaptığı açıklamada hayatında ilk defa bir taraftar topluluğunun kendisini istifaya çağırdığını ne yazık ki bu taraftarın da Bursaspor taraftarı olduğunu söylemiş, çok sevdiği görevine devam etmek istediğini ancak Bursaspor taraftarını tanıdığı için umutsuz olduğunu dile getirmişti. Tüm spor camiası Sağlam'ın istifasına kesin gözüyle bakarken Sağlam yaptığı basın toplantısında görevi bırakmayı düşünmediğini söyledi.

SAĞLAM'IN ÜZÜNTÜSÜ

Eskişehir maçına kazanma inançları tam olarak çıktıklarını belirten Sağlam, "Maçın içinde yaşananlar bizi derinden etkiledi. Kendimizi ait hissettiğimiz, mutlu olduğumuz, geçmişte büyük başarıları yakaladığımız bir yerde ligin 5. haftasında tepkiyle karşılaştık. Bu durum bizi hayal kırıklığına uğrattı ve yaraladı. Duygusal yoğunluk içinde sonunda patlamaya giden bir duygu yoğunluğu yaşadık. Taraftarın beklentilerini biliyorum. Şu anda içinde bulundukları durumu anlayabiliyorum. Ligin alttan ikinci sırasındaki bir takımdan kimse memnun olmaz. Biz de memnun değiliz. Bu durumu değiştirebilmek için çok çaba sarf ediyoruz" dedi.

KİMSE TARAFTARLA KARŞI KARŞIYA GELMEZ

Bursaspor'a geri gelirken büyük beklentiler içinde geldiğini anlatan Sağlam, "Eski başarıları, mutlulukları nasıl yaşarız, bu tabloyu nasıl tekrar ortaya çıkartırız bu bizim de beklentimiz. Önceki dönemde sonsuza kadar denip, besteler yapılıp, çok sevildiğimiz yerde böyle tepki ve takım 1-0 öndeyken, herkes çabalarken, takımın motivasyonunu düşürmeye yönelik tepkilerini kabul etmememiz gerekiyor. Gerçek Bursasporluların bu durumu kabul etmediğine de yürekten inanıyorum. Maç sonu açıklamalarımda kendimizi tam anlamıyla ifade edemedik. Burası bizim kendi camiamız. İnsan kendi bulunduğu yeri sıkıntıya sokacak, üzecek bir şey yapmak ister mi? Daha evvelki dönemde hep beraber birliktelik oluşturduğumuz taraftarla insan karşı karşıya gelmez. Bu camianın tarihinin en başarılı dönemi, en hayal kırıklığı yaşadığı dönemleri karşı karşıya getirdim. Analizini yaptım. Bu camia, taraftar, şehir hep beraber olduğu zaman, birlikte olduğu zaman ortaya çıkıp, nasıl başarılar yakalandı. Diğer tarafta parçalanmış, bölünmüş, ise neler çıktı. Bunun değerlendirmesini yapmak için bunları söyledim" diye konuştu.

TAKIMI BIRAKMAYI HİÇ DÜŞÜNMEDİM

Takımı bırakmayı hiçbir zaman düşünmediğini anlatan Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, sözlerini şöyle tamamladı: "Takımı bırakmayı hiç düşünmedim. Sezon başında tamamen yönetimden kaynaklanan politika olsaydı o zaman bırakabilirdim. Olayları hep birlikte yaşadık. Kamptan döndüğümüz zaman Ozan ve Volkan ile olan konuşmamı hazırlamıştım. 'Çocuklar bu sene kendinizi gösterin. Mukavelelerinizi iyileştirip, takıma sahiplenin' diyecektim. Yönetim o çocukları toplantıya çağırdığında masada yeni teklifler vardı. Bu oyuncuların gitmesiyle alakalı en ufak isteğimiz yoktu. Öyle bir şey olsaydı olaylar daha farklı gelişirdi. Yönetim ve başkanın tavırlarından en ufak şüphem olmadı" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şİmdİ bİrlİk olma zamanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN