Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cezaevine futbol sahası

Hükümlüler ve cezaevi personelinin yararlanması için Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan 'Kocaeli Açık Cezaevi Futbol Sahası' hizmete girdi. Başkan İbrahim Karaosmanoğlu ilk maçın başlama vuruşunu yaptı

Giriş Tarihi: 25.10.2015
Cezaevine futbol sahası
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin Kandıra'da bulunan Kocaeli Açık Cezaevi Kurumu'nda inşa ettiği sentetik çim halı futbol sahası törenle açıldı. Hükümlüler ve cezaevi personelinin yararlanabileceği spor tesisindeki ilk maçın başlama vuruşunu Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Küçük beraber yaptı. Cezaevi yetkililerinin talepleri doğrultusunda hayata geçirilen futbol sahası açılış töreni, hükümlüler ve teknik personel tarafından yapılan çok amaçlı hizmet binasında gerçekleştirildi. Açılışta Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Küçük, Kandıra Kaymakamı İsmail Çiçek, Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, Kocaeli Adalet Komisyonu Başkanı Muhiddin Paça, Kocaeli Barosu Başkanı Sertif Gökçe, il protokolü, cezaevi yetkilileri ve çok sayıda hükümlü katıldı. "Allah kimseyi cezaevine düşürmesin" sözleri ile açılış konuşmasına başlayan Başkan Karaosmanoğlu, "Cezaevine düşen hükümlüleri ötekileştirip bir yere varamayız. Cezaevlerini insana yakışır bir hale getirmemiz lazım. Bu doğrultuda büyük bir nüfusa sahip bu kurumumuza elimizden geldiği kadar yardım etmeye çalıştık. Çevreyi ağaçlandırmak için de dışarıdan toprak getirdik, spor mekanları oluşturduk. Şimdi açtığımız futbol sahası da cezaevinde bulunanların spor yapmasını sağlayacak" ifadelerini kullandı.

ESKİ HALİ KULLANIŞSIZDI

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Küçük ise Türkiye'nin en büyük cezaevi olarak toplam 3 bin hükümlüye hizmet verdiklerini ifade ederek, "Cezaevinde bulunan hükümlülerimizi topluma kazandırmayı amaç ediniyoruz. Cezaevi eski hali ile kullanışsız bir durumda idi. Şimdi cezaevimiz hükümlülerimizin her türlü ihtiyaçlarını karşılayacak halde. Bu hizmetlerimizi de Büyükşehir Belediyesi'nin öncülüğünde yaptık. Büyükşehir Belediyesi yetkililerine bu imkanları sağladıkları için teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

İLK MAÇ YAPILDI
Hükümlü ve protokolün yer aldığı hatıra fotoğrafı çekiminden sonra Büyükşehir Belediyesi'nin cezaevine kazandırdığı futbol sahasında ilk maç yapıldı. Başkan İbrahim Karaosmanoğlu, maçın başlama vuruşunu gerçekleştirdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cezaevine futbol sahası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN