Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İspanya'da Tambi rüzgârı

Bursa Büyükşehir Belediye Orkestrası sanatçısı Tambi Cimuk, İspanya'nın Tenerife adasında yapılan yarışmada jüriden tam puan alarak birincilik madalyalarına bir yenisini ekledi

Giriş Tarihi: 8.11.2015
İspanya'da Tambi rüzgârı
Hafta başında İspanya'nın Tenerife adasında yapılan yarışmada Bursa Büyükşehir Belediyesi kadrosunda yer alan Tambi Cimuk, Türk vatandaşlığına geçtiği 2014 Aralık ayından bu yana Almanya, İsveç, Bulgaristan yarışmalarında elde ettiği derecelere İspanya'yı da dahil ederek 2017'de gitmeyi planladığı New York Konservatuarı hayaline bir adım daha yaklaştı.

"ADETA TANITIM ELÇİSİ GİBİ"
Akademix Güzel Sanatlar Piyano Bölüm Başkanı ve Tambi Cimuk'un piyano öğretmeni Elena Çekiç, "Tambi için uyguladığımız özel eğitim programının sonuçlarını çok iyi bir şekilde alıyoruz. Tambi daha şimdiden dünya müzik otoritelerinin dikkatini çekmeyi başardı. Ama yetmez en iyi olmak yolunda çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz" dedi. Başından beri Tambi'nin direktörlüğünü yapan Rüstem Avcı ise "Keşke dünyada bu tür başarılarla anılıyor olsak. Tambi bu yıl bize dördüncü sevinci yaşattı. Her gittiği yerde bütün dikkatleri üstüne toplayan Tambi adeta tanıtım elçimiz gibi ilgi görüyor. Başarılarımıza yenilerini eklemek için çalışmalarımızı daha da kapsamlı olarak sürdürüyoruz" diye konuştu. Tambi ise sevincini "İspanya en zor etaplardan biriydi, biraz fazla heyecan vardı ama gerekeni yaptığımı düşünüyorum" sözleriyle ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İspanya'da Tambi rüzgârı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN