Küçük Yusuf'un hayali gerçek oldu

Tam bir Bursaspor tutkunu olan Yusuf Maviçiçek, geçtiğimiz hafta ancak rüyalarında görebildiği bir gün geçirdi. Timsahlar'ın idmanında futbolcularla bir araya gelen küçük çocuğa forma ve top hediye edildi

Giriş Tarihi: 15.11.2015
Küçük Yusuf'un hayali gerçek oldu
Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, dededen toruna Bursaspor sevdalısı olan doğuştan skolyoz hastası 8 yaşındaki Yusuf Maviçiçek'i, Bursasporlu futbolcular ve teknik direktör Ertuğrul Sağlam ile buluşturarak, en büyük hayallini gerçekleştirdi. Osmangazi Belediyesi'nin hayata geçirdiği 'Belediyem Benimle' proje ekibi, yürüttüğü saha çalışmaları sırasında ziyaret ettiği Maviçiçek ailesinin, doğuştan konuşma güçlüğü çeken skolyoz hastası çocukları Yusuf ile tanıştı. Yusuf'un koyu bir Bursaspor taraftarı olduğunu ve en büyük hayalinin Bursasporlu futbolcuları görmek olduğunu öğrenen belediye ekipleri, durumu Osmangazi Belediye Başkan Mustafa Dündar'a iletti. Kemal ve Nazmiye Maviçiçek çiftinin 2 çocuğundan biri olan Yusuf'un talebinden haberdar olan Başkan Dündar, küçük Yusuf'un hayalini gerçekleştirmek için harekete geçti.

SAĞLAM SAHİP ÇIKTI
Kulüp yönetimi ve teknik direktör Ertuğrul Sağlam'la yapılan görüşmenin ardından Yusuf, Başkan Dündar ile birlikte Bursaspor'un Özlüce'deki tesislerine gelerek, teknik direktör Sağlam ve futbolcularla tanışma fırsatı buldu. 83 yaşındaki dedesi Cafer Maviçiçek ile birlikte tesislere gelen minik Yusuf, Ertuğrul Sağlam tarafından karşılandı. Skolyoz hastası Yusuf'la yakından ilgilenen Sağlam, minik hayranına, üzerinde 'Yusuf' yazan bir forma hediye etti. Daha sonra Başkan Dündar ve Ertuğrul Sağlam, Yusuf ile birlikte antrenman sahasına geçerek karşılıklı topla oynadı.

TAKIMLA İDMAN YAPTI
Antrenman sahasının çimlerine ayak basan Yusuf, büyük bir sevinç yaşarken, kendisine verilen futbol topunun peşinden bir an olsun ayrılmadı. Teknik direktör Sağlam ile penaltı da atan minik Yusuf, bu sırada sahaya gelen Bursasporlu futbolcuları karşısında görünce sevinci ikiye katlandı. Bugüne kadar televizyonlarda gördüğü ve hayranı olduğu futbolcularla bir arada olan Yusuf, yeşil beyazlı sporcuların antrenmanına ortak oldu. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, "Yusuf koyu bir Bursaspor taraftarı. Bugün Bursaspor'u ziyaret edip hocamız ve futbolcularla görüştük. Antrenmanlarına katıldık. Onu, bir günlükte olsa normal hayatından alıp, hayallerindeki insanlarla bir araya getirdik. Hayalini gerçekleştirmesine yardımcı olduk. Son derece mutlu oldu. Ayrıca hocamızda kendisine forma hediye etti. Yusuf ile yakından ilgilenen hocamız ve futbolcu kardeşlerimize teşekkür ediyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Küçük Yusuf'un hayali gerçek oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN