Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sanat Güneşi Bursa'da doğdu

Sanat Güneşi Zeki Müren'in gündelik hayatına ışık tutan belgeleri ve kostümlerinin yer aldığı 'İşte Benim Zeki Müren' sergisi İstanbul, Ankara, Bodrum ve İzmir'in ardından Bursa'da da açıldı

Giriş Tarihi: 15.11.2015
Sanat Güneşi Bursa'da doğdu
Yapı Kredi Private Banking ve Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık iş birliğiyle hazırlanan "İşte Benim Zeki Müren" sergisi, sanatçının doğum yeri Bursa'da açıldı. Sanatçının 10 bine yakın fotoğrafı, kostüm, plak, şiir ve yazıları, dergi kupürleri ile bazıları hiç bilinmeyen arşiv görüntülerinden oluşan sergi, İstanbul, Ankara, Bodrum ve İzmir'den sonra Bursa'da da sevenleriyle buluştu.

19 ŞUBAT'A KADAR GEZİLEBİLECEK

Tofaş Anadolu Arabaları Müzesi'nde, 18 yıldır Türk Eğitim Vakfı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Mehmetçik Vakfı'nın arşivlerinde bulunan eşyalar sergileniyor. Müren'in çocukluk ve gençlik dönemlerini geçirdiği Bursa'da açılan sergide, sanatçının "Sanat Güneşi"ne dönüşümü detaylı olarak anlatılıyor. Yapı Kredi Özel Bankacılık ve Varlık Yönetimi Pazarlama ve Ürün Yönetimi Direktörü İmre Tüylü, Müren'in tüm mal varlığını bağışladığı TEV ve TSK Mehmetçik Vakfının katkılarıyla oluşturulan sergiyi Bursa'ya taşıdıklarını söyledi. Sergi, 19 Şubat'a kadar görülebilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sanat Güneşi Bursa'da doğdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN