Kaçak yapıya taviz yok

Yıldırım'da son 20 ayda vatandaşların güvenliğini tehdit eden, şehir estetiğine zarar veren 226 kaçak ve metruk bina yıkıldı

Giriş Tarihi: 29.11.2015
Kaçak yapıya taviz yok
Yıldırım Belediyesi, özellikle kaçak yapıyla mücadele konusundaki çalışmalarına taviz vermeden devam ediyor. Belediye ekipleri Vakıf, Samanlı ve Karapınar mahallelerinde daha önceden tespit edilen konut, fabrika ve işyerinden oluşan 10 adet kaçak yapıyı daha yıktı. Türkiye'nin en büyük kentsel dönüşüm hamlelerinden birisini hayata geçirdiklerini aktaran Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, "Yeni Yıldırım'ın önündeki en büyük engel olarak gördüğümüz kaçak ve plansız yapılaşma ile mücadelemizi taviz vermeden sürdürüyoruz. Yıldırım'da kaçak ve plansız yapılaşma dönemi kapandı."dedi.

SON 20 AYDA 226 YIKIM
İlçeyi daha güvenli, sağlıklı ve modern konutlar ile donatmak için dönüşüm çalışmalarına devam ettiklerini de aktaran Başkan Edebali, "Yıldırım'ın geleceğini sağlamlaştırmak adına somut adımlar atıyoruz. Kentsel dönüşüm çalışmalarımız kapsamında geçtiğimiz 20 aylık süreçte ilçemizdeki 226 kaçak ve metruk yapıyı yıktık. Bizim önceliğimiz insanların yaşama hakkı. Bunu tehdit edecek hiç bir yapılaşmaya kesinlikle izin vermeyeceğiz. Bu konuda hemşerilerimizden duyarlı olmalarını bekliyoruz. Kaçak ve plansız yapıların önümüzü kesmesine, bize zaman kaybettirmesine müsaade etmeyeceğiz" diye konuştu.

ÇOK BOYUTLU MÜCADELE
Vatandaşların 'kaçak inşaata müsamaha gösterilir' anlayışından bir an önce vazgeçmeleri gerektiğinin de altını çizen Başkan Edebali, "Kaçak yapılaşmadan dolayı yıllardır yaşadığımız sıkıntılar ortada. Kaçak yapılaşma hiç bir şekilde vatandaşımızın lehine değil. İnsanlarımızın can güvenliği olmayan konutlarda yaşamasına seyirci kalamayız. Bununla birlikte kaçak yapılaşma ile ilgili cezai yaptırımlar da söz konusu. Biz vatandaşlarımızın maddi ve manevi zararlar görmesini istemiyoruz. Ancak bu konuda yasadışı olan kaçak yapılaşmaya da kayıtsız kalmayacağımızı herkes bilmeli. Kaçak yapıların imalatına malzeme temin eden işletmeler hakkında da yaptırımlarımız olacak" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kaçak yapıya taviz yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN