Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkmenlere soba yardımı

Bursa'da Büyükşehir Belediyesi tarafından tedarik edilen 400 takım soba, Suriye'deki Bayırbucak Türkmenlerine ulaştırılmak üzere yola çıktı

Giriş Tarihi: 29.11.2015
Türkmenlere soba yardımı
Yaşanan iç savaştan kaçan yüz birlerce Suriyeliye kucak açan Türkiye, bir taraftan da bölgedeki yaraların sarılması için tek yürek oldu. Suriyeli mazlumlara destek olmak için Bursa'da da adeta yardım seferberliği başlatılırken, bugüne kadar Büyükşehir Belediyesi, işadamları dernekleri, sivil toplum örgütleri ve vatandaşlardan sağlanan yardımlarla doldurulan TIR'lar bölgeye ulaştırıldı.

200 DEN FAZLA TIR Gittİ

Dünyanın dört bir yanındaki mazlumlara destek vermenin yanında Suriye'de savaş nedeniyle zorluk çeken Müslümanlarla da ilgilendiklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, "O bölgede savaş çıktığından beri gıda, giyecek ve yakacak konularında desteğe ihtiyacı olan Suriyeli dostlarımıza tüm imkanlarımızla birlikte destek olmaya çalışıyoruz. Bugün giden TIR'la birlikte gönderilen yardımlar 200 TIR'ı aştı" dedi. Başkan Altepe, son yardım TIR'ının Rusya ve Suriye'nin baskısı altında zor günler yaşayan Bayırbucak Türkmenlerine gönderildiğini söyledi. Büyükşehir Belediyesi olarak ekipmanlarıyla birlikte 400 takım sobayı araca yüklediklerini belirten Başkan Altepe, "Bizlere düşen onlara yardım etmek ve dost, kardeş olduğumuzu göstermek" dedi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkmenlere soba yardımı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN