Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşte güz güzelliği

Giriş Tarihi: 6.12.2015
İşte güz güzelliği

Büyükşehir Belediyesi ve BUFSAD işbirliği ile gerçekleştirilen "Bursa'da Zaman Fotoğraf Yarışması"nın güz kategorisi sonuçlandı

Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen toplam 831 fotoğrafçı 'da sonbaharın güzelliklerini ölümsüzleştirdi. Yarışmada Bülent Terzi'nin 'Duraklı Köyü' adlı fotoğrafı birinciliğe, Ahmet Çetin'in 'Sonbahar sabahında Kozahan' adlı fotoğrafı ikinciliğe, Melek Kaya'nın 'Botanik Park' isimli fotoğrafı ise üçüncülüğe değer bulundu. 46 fotoğrafın sergileme kazandığı yarışmada; Bülent Terzi, Hayri Yıldırım ve Orhan Çelebi'nin fotoğrafları da mansiyon ödülüne değer bulundu.

TÖREN 14 ARALIK'TA

Başta Bursa olmak üzere; Afyon, Ankara, Aydın, Balıkesir, Hatay, İstanbul, İzmir, Kastamonu, Kocaeli, Sakarya, Samsun ve Tekirdağ'dan yarışmaya gönderilen "Güz ve Bursa" konulu fotoğrafları değerlendirmek üzere toplanan yarışma Seçici Kurulu, toplam 831 fotoğrafı zorlu bir elemeden geçirdi. Fotoğraf Sanatçısıları Faruk Akbaş, Nihat Küçük, Sibel Emniyet, Bursa Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Saffet Yılmaz ve Bufsad Temsilcisi Mehmet Uzun'dan oluşan Seçici Kurul, 5 aşamalı bir değerlendirme sonucunda dereceye giren fotoğrafları belirledi. Bursa Büyükşehir Belediyesi, yarışma sonucu dereceye girenlerden birinciye 3 bin TL, ikinciye 2 bin TL, üçüncüye bin TL, mansiyon ödüllerine ise 500'er TL para ödülü verecek. Yarışmanın ödül töreni ve sergisi 14 Aralık Pazartesi günü saat 18.00'da Ressam Şefik Bursalı Sanat Galerisi'nde yapılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte güz güzelliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN