Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Suç unsuru olan tweet'leri sildi

FETÖ'ye verdiği destek, SABAH 'daki haberin ardından ortaya çıkan BTSO Yönetim Kurulu üyesi Şakir Umutkan, ilk iş olarak tweet'lerini sildi. Umutkan ve Emin Akça, bakanlarla fotoğraf vererek kendilerini perdelemeye çalışıyor

Giriş Tarihi: 6.12.2015
Suç unsuru olan tweet'leri sildi
'da terör örgütü lideri Fetullah Gülen'e attığı tweet'lerle destek verdiği ortaya çıkan BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Şakir Umutkan, SABAH Bursa'nın foyasını ortaya çıkartması üzerine paniğe kapıldı. Yine kendisi gibi paralel örgüte odanın kaynaklarına akıtan Emin Akça ile birlikte AK Partili bakan ziyaretlerine katılan Umutkan ve Akça fotoğraf karelerinde yer almak için büyük özen gösteriyor. SABAH'ın haberleri üzerine terör örgütüne destek vermek ve övmek gibi suç sayılabilecek olan tweet'lerini silen BTSO Yöneticisi Şakir Umutkan, "Bugünler geçecek" diye seslendiği hocasını bir anda unuttu. Umutkan gibi paniğe kapılan Emin Akça'nın da paralel ajansa yaptırdığı BTSO dergisini geri çektiğini yakın çevresinde dile getirdiği öğrenildi. Ancak Akça, paralel ajansla yolların ayrıldığına dair herhangi bir sözleşme ortaya koymaktan kaçınıyor. Tüm yaşananlara karşın BTSO Başkanı İbrahim Burkay'ın sessiz kaldığı paralel yönetim kurulu üyelerine Bursa halkı da tepki veriyor. Öte yandan Bursa polisinin gerçekleştirdiği operasyon sayesinde FETÖ örgütünün İK'sına girildi. Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/ PDY) yönelik düzenlenen operasyonda, örgüt üyelerince devlet kurumlarına kendi elemanlarını yerleştirmek amacıyla kurulduğu ve insan kaynakları (İK) departmanı gibi kullanıldığı ileri sürülen bir derneğin 11 yöneticisi ile çalışanı gözaltına alındı.

BAKAN ZİYARETLERİ SIKLAŞTI
Bursa eki tarafından maskeleri düşürülen BTSO'nun paralel yapıya desteğini artırarak sürdüren iki yöneticisi, oda üyelerinin ve vatandaşın tepkisinden kurtulmak için adeta AK Parti'ye sarıldı. Attığı tweetlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan, terör örgütü FETÖ liderini ise savunan Şakir Umutkan, AK Partili bakan ziyaretlerini kaçırmaz oldu. Umutkan en son kendisi gibi paralel yapının hem savunucusu hem de finansmanı olduğu ileri sürülen Emin Akça ile Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ziyaretine katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suç unsuru olan tweet'leri sildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN