Elmas mozaik çılgınlığı

Dünyada 'elmas mozaik taşlı tablo' olarak bilinen ve hızla yayılan yap-boz benzeri yeni hobi, Türkiye'de de özellikle kadınlardan büyük ilgi görüyor

Giriş Tarihi: 13.12.2015
Elmas mozaik çılgınlığı
Çin'den dünyaya yayılan ve Türkiye'de yeni ilgi gören 'elmas mozaik taşlı tablo' hobisiyle uğraşanlar, üreticisinin hazırladığı malzemelerle ünlü bir ressamın eserini ya da aile fotoğraflarını eşit büyüklükteki rengarenk küçük taş parçalarıyla işliyor. Özel kalemle tablo zeminine reçineli taşların yapıştırıldığı hobi, özellikle günün stresini atmak, rahatlamak ve evlerinin duvarlarını kendileri eserleriyle bezemek isteyenlerden ilgi görüyor.

BURSALI FİRMA GETİRİYOR

Bursa'da elmas mozaik taşlı tablo malzemeleri üreten firmanın sahibi Özlem Güney, kardeşiyle otomotiv yan sanayi alanında çalışırken internette araştırma yaptığı sırada hobiden haberdar olduğunu söyledi. Güney, evinde vakit geçirmek amacıyla mozaik tablolar için malzeme üreten Çin'deki firmaya internetten sipariş verdiğini anlattı. İlkini tamamladıktan sonra iki tablo daha yaptığını ifade eden Güney, bunlarla uğraşırken büyük rahatlama hissettiğini vurguladı. Türkiye'de pek bilinmeyen hobinin malzemelerinin üreticiliğini yapabileceği düşüncesiyle araştırmalarına başladığına değinen Güney, "Önce çocuklar için daha basit tablolar ürettik. Ancak hobiye büyükler de ilgi gösterince çeşidi artırdık" dedi.

'3 AYDIR SİPARİŞ YETİŞTİREMİYORUZ'
Kadınların bu hobiye büyük ilgi gösterdiğini belirten Özlem Güney 3 aydır siparişlerin yoğunlaştığını dile getirdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Elmas mozaik çılgınlığı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN