Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Konak'ın gözü tıp fakültesinde

Açıldığı günden bu yana ilkleri gerçekleştiren Özel Konak Hastanesi'nin yöneticileri, yeni hedeflerinin tıp fakültesi kurmak olduğunu vurguladı

Giriş Tarihi: 18.12.2015
'Konak'ın gözü tıp fakültesinde
Kocaeli'de büyük ölçekli ilk tıp merkezi olarak kurulan, daha sonra tam teşekküllü özel hastane projesini hayata geçirerek İzmit, Gölcük ve Gebze'de özel hastaneler açan Özel Konak Hastanesi, Sakarya'dan satın aldığı bir tıp merkezini 2016'da hastane olarak hizmete sokmayı hedefliyor. "Sağlığınız için varız" sloganıyla yola çıkan hastanenin yönetm kurulu başkanı ve tıbbi direktörü Opr. Dr. Kazım Gündoğdu, yönetim kurulu başkan yardımcısı Opr. Dr. Metin Göklü, yönetim kurulu üyesi ve idari direktörü Dr. Bünyamin Dal ile yönetim kurulu üyesi Dr. Şahin Talusile yaptığımız söyleşide yılların tecrübesi ve birikimi ile Kocaeli'de hep ilklere imza atan hastanelerinin, hedeflerini bir bir gerçekleştirdiğini belirterek, en büyük hedeflerinin tıp fakültesi olmak olduğunu dile getirdi. Hastanenin yönetim kurulu başkanı Opr. Dr. Kazım Gündoğdu 2000'de kuruldukları günden bu yana kendilerini geliştirdiklerini belirterek "Özel Konak Hastanesi başladığı günden bu yana ilkleri gerçekleştirmektedir. İlk tam teşekkülü büyük ölçekli tıp merkezini biz kurduk. Sıfırdan hastaneyi biz yaptık. Özelde ilk kalp damar cerrahisi kalp ameliyatını, ilk anjiyoyu Kocaeli'nde biz yaptık. 16 kesit dediğimiz tomografiyi ve 128 kesit tomografiyi ilk biz getirdik. Bu ölçekli yeni doğan yoğun bakımı ve tüp bebek ünitesini de özelde ilk biz kurduk" diye konuştu. Yönetim kurulu üyesi Dr. Şahin Talusile ise Kocaeli dışından her ilden pek çok hastaları olduğunu ifade ederek "Yurt dışından gelen hastamız bile var. Yalova, Bursa, Düzce, Zonguldak ve daha birçok ilden hastalarımız var. Kocaeli çok fazla göç alan bir bölge, bu bölgede yaşayan ve bizim hizmetlerimizden faydalanan pek çok hastamız, kendi memleketindeki eş, dost ve akrabalarına bizi öneriyor. Neredeyse 81 vilayetin tamamından tedavi olmak için hastalarımız geliyor" dedi.

ÖNCELİKLİ PLAN İSTANBUL'A YATIRIM YAPMAK
Hastanenin yönetim kurulu başkan yardımcısı Opr. Dr. Metin Göklü, hastanenin kurulduğu günden bu yana hedeflerini bir bir gerçekleştirdiğini belirterek sözlerine şöyle devam etti: "Yeni dönemde tabii ki yeni yatırımlar düşünüyoruz. Öncelikli olarak İstanbul'a bir yatırım yapmayı planlıyoruz. 5'inci hastanemizi de kurduktan sonra asıl hedefimiz tıp fakültesi kurmak. Bu güne kadar yaklaşık 150 milyonluk bir yatırım gerçekleştirdik."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Konak'ın gözü tıp fakültesinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN