Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hamza hocanın gözü Cimbom'da

Giriş Tarihi: 10.1.2016
Hamza hocanın gözü Cimbom'da

Bursaspor'un çiçeği burnunda teknik adamı, Galatasaray'dan hiçbir oyuncu istemediklerini ancak sarı-kırmızılı kulübün bırakması durumunda oyunculara talip olabileceklerini söyledi

Bursaspor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, Belek kampında düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi. Yaygın medyanın da sorularını yanıtlayan genç teknik adam, Galatasaray'ın düşünmediğini bütün oyuculara talip olduklarını söyledi. "Galatasaray'dan ayrıldıktan sonra bir süre çalışmak istemiyordum" diyen Hamzaoğlu, "1-2 sene Avrupa'da çalışmak istiyordum. Fakat Bursaspor'dan teklif gelince açıkçası bir heyecan oluştu içimde. Burada neler yapabilirim diye hayallerim vardı. Bu isteğe karşılık verme arzusu oldu. Bugün bakınca da doğru bir karar verdiğimi düşünüyorum. Kadro kalitesini görünce bir şey yapabileceğimizi gördük" dedi.

FARKLI BİR BURSASPOR

Oyuncularının oldukça istekli olduğunu da belirten Hamza Hoca, "Tabii ki eksiklerimiz var. Takviyeler yapmamız gerekecek. Oyuncularımızın bu arzusu bizi mutlu ediyor. 1-2 takviye ile çok daha farklı bir Bursaspor sahada göreceğiz. Kongreye gelince... Biz göreve başladık ama Recep Başkan bırakmak zorunda kaldı görevi. Şehirde baskı vardı ve bizim de olumsuz etkilenmememiz için görevi bıraktı. Bu tür kararlar alınıyor. En doğru karar alınıp hep beraber aynı çatı altında tek vücut olup birbirimizi desteklememiz gerekiyor" şeklinde konuştu.

HEPSİNE KEFİLİM

Galatasaray'dan hiçbir oyuncuyu istemediklerinin ancak sarı kırmızılı kulübün bırakması durumunda bütün oyuncularına talip olabileceklerini ifade eden genç teknik adam, "Galatasaray'dan birkaç oyuncuya talip olmak orada huzursuzluk yaratır. Onlardan her hangi bir tanesi ayrılmak ister ve bizim de ihtiyacımız olur, bütçemiz de uyarsa her oyuncuyu isteyebiliriz. Açık yüreklikle söyleyeyim. Hepsine kefilim. Bu Umut olmuş, Sabri olmuş, Bilal olmuş, Jem Karacan olmuş fark etmez" dedi.

BATALLA GELİRSE İYİ OLUR

Pablo Martin Batalla ve Fernando Belluschi'yle görüşmelerin devam ettiğinin altını da çizen Hamzaoğlu, "Batalla'da olumlu gelişmeler var. Çok değerli bir isim. Çin'de de iyi performans sergiledi. Hala bize katkı sağlayabilir. Bursaspor camiasının sevdiği bir futbolcu. Aramızda görürsek mutlu olacağız. Belluschi ile ilgili görüşmeler de var. Giderken yapılan kontratında bazı maddeler var. Onlar da çözülmesi gerekiyor. Onu da aramızda görebiliriz. Ama başka alternatifimiz de bulunuyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hamza hocanın gözü Cimbom'da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN