Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Lodos değil tabelalar öldürüyordu

Giriş Tarihi: 10.1.2016
Lodos değil tabelalar öldürüyordu

Bursa'da lodos geçen hafta saatte 90 kilometreyi bulan hızıyla hayatı felç etti. Tüm uyarılara rağmen gelişigüzel monte edilen tabelalar az daha faciaya yol açacaktı

Şiddetli lodos beraberinde ciddi kazaları da getiriyor. Özelikle kent merkezindeki gelişi güzel dikilen tabelaların rüzgarın etkisine dayanamayıp uçması hem cana hem mala zarar veriyor. Bu kazaların en son örneği ise göz göre göre geldi. Kentin en işlek caddelerinden birindeki iş merkezinde yabancı dil kursunun defalarca uyarılmasına rağmen kaldırmadığı tabela yola uçtu. Bir araba hasar görürken yolda yürüyen iki öğrenci canını zor kurtardı. Kocaman tabelanın işyerinin balkon kısmına vidalarla tutturulduğunu gören vatandaşlar ise isyan etti. Geçtiğimiz gün Haşim İşcan Caddesi üzerinde bulunan Tuğsa Plaza'da faaliyet gösteren bir dil kursunun Bursa'nın sert rüzgarı hesaplanmadan diktirdiği tabela faciaya yol açacaktı. Saatteki hızı 90 kilometreyi bulan rüzgara dayanamayan dev tabela vatandaşların geçtiği caddeye uçtu. İşyerlerine ve okulla giden öğrencilerin yoğun olarak kullandığı yola büyük bir gürültüyle düşen tabela bir arabaya hasar verdi. Tabelanın düştüğü yerden geçen iki öğrenci kaçarak canlarını zor kurtardı.

SADECE VİDALAR TUTUYORMUŞ

Çatının uçtuğu yere gelen polis ve itfaiye görevlileri gördüğü manzara karşısında şok oldu. İş hanının en çok rüzgar alan yerine dikilen yüzlerce kiloluk demir ayakların sadece vidalarla tutturulduğu görüldü. Olay yerine toplanan vatandaşlarda bir türlü gelmeyen işyeri sahibine isyan ederek, belediyelerin gerekli denetimleri yapmalarını aksi halde daha üzücü olayların meydana geleceğini söyledi. Tabelanın düştüğü yere gelen polis ve itfaiye ekibinin haber verdiği işyeri sahibi saatlerce beklendi. İşhanı yöneticileri tarafından uyarıldığı ortaya çıkan işyeri sahibi Enes Akgül, 2 saat sonra geldiği olay yerinde tabelasının direklerindeki vidaları incelemesi dikkat çekti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lodos değil tabelalar öldürüyordu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN