Tİmsah başkanını seçİyor

Bursaspor, yarın başkanını seçmek için sandık başına gidecek. Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda yapılacak kongrede 7 olan aday sayısı, Timur Noyan'ın sürpriz şekilde çekilmesiyle 6'ya düştü

Giriş Tarihi: 10.1.2016
Tİmsah başkanını seçİyor
Bursaspor Kulübü'nün yarın gerçekleştirilecek olağanüstü kongresinde başkanlık yarışına girmek için 6 aday yarışacak. Zor günler geçiren Bursaspor'un yeniden toparla vaadinde bulunan başkan adayları delegenin oyuna talip oldu. Yeni başkanı seçmek için toplam 5 bin 283 delege yarın sandık başına gidecek.

GERİYE 6 ADAY KALDI

Kulübün adaylık başvurusu sürecinde Özlüce Tesisleri'nde ciddi bir yoğunluk yaşandı. Bursaspor Divan Başkanlık Kuruluna adaylık başvurusu için gelen ilk isim Burhan Ilgın oldu. Ilgın'ın ardından, Cevdet Yıldız, Ersin Kurtuluş, Recep Günay, Ali Ay, Timur Noyan ve Burhan Vatan adaylık başvurusunda bulundu. Ancak cuma günü Timur Noyan adaylıktan çekildiğini açıkladı.

'ADAYLARIN ÇOK OLMASI SEVİNDİRİCİ'

Bursaspor Divan Başkanlık Kurulu Başkanı İdris Sevinç, kongre öncesi yaptığı açıklamada, fazla aday çıkmasının kulüp açısından sevindirici olduğunu söyledi. Sevin, "Medeni cesaretini gösterip Bursaspor'a hizmet etmek için elini taşın altına koyan tüm adaylara teşekkür ederim. Hakikaten bir şeyler vermek için gelenleri kutluyorum. Kendisini göstermek için aday olanlar varsa o da hoş değil. Ben bu işe talibim, Bursaspor'a hizmet etmek, faydalı olmak istiyorum düşüncesiyle aday olanları takdirle karşılıyorum" dedi.

DİVAN KURULU İKİ ÖNERİ SUNACAK

Divan Kurulu Başkanı İdris Sevinç, divan başkanlık kurulu olarak yarın gerçekleşecek kongrede, bundan sonraki kongrelerin daha sağlıklı olabilmesi için iki öneri sunacaklarını kaydetti. Sevinç "Divan başkanlık kurulu olarak adaylık sürecinde adaylara şaka olarak, 'divan olarak adaylardan 20 bin lira bağış alma kararı aldık. Bu bağışların altyapıya aktarılmasını sağlayacağız' dedik ancak tepkiyle karşılaştık. Bu tamamen espriydi. Zaten bizim böyle bir yetkimiz yok. Ancak genel kurulu yaptığımızda iki önerimiz olacak. İlki, bundan sonraki genel kurulların iki güne yayılmasını isteyeceğiz. İkinci teklifimiz ise Bursaspor'a aday olacakların bağış yapması yönünde olacak. Bu iki önerinin gündeme alınarak genel kurulda kabul edilmesini isteyeceğiz" diye konuştu.

NOYAN: GEREKİRSE KONGRE SONRASI AÇIKLAMA YAPARIZ

Başkan adaylığından çekildiğini açıklayan Timur Noyan "İçimizdeki Bursaspor sevgisiyle üzülerek söylüyoruz ki bu kongre sürecinde adaylıktan çekiliyoruz. Bu çekiliş asla terk ediş değil. Gerek görülürse çekilme nedenlerimizin detaylarını Bursaspor'umuzun zarar görmemesi düşüncesiyle kongreden sonra açıklayacağız" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tİmsah başkanını seçİyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN