Belediye meclisine 'İnce' ayar

Giriş Tarihi: 24.1.2016
Belediye meclisine 'İnce' ayar

Yalova Belediye meclisindeki iki CHP'li üye, grup kararlarına uymadıkları gerekçesiyle, Vekil Muharrem İnce'nin de baskısıyla disiplin kuruluna sevk edildi

Bir süre önce gerçekleştirilen Belediye meclisi denetim komisyonu seçimlerinde CHP İl başkanlığı tarafından belirlenen iki meclis üyesinin dışında aday olup komisyona üye olan belediye meclis üyesi Faruk Kırtay ve Ahmet Yavuz, grup kararlarına uymama gerekçesiyle birlikte kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edildi.

İNCE İSTİFALARINI İSTEMİŞTİ
CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce kendi ofisinde acele toplantı düzenlemiş, komisyon seçimleri sonrası belirlenen isimlerin dışında hareket ederek "Meclis üyelerinin iradelerine saygı gösterilmesi gerektiği düşüncesiyle" denetleme komisyonuna üye olan ve komisyona seçilen Faruk Kırtay ve Ahmet Yavuz'un istifalarını istemişti. Ancak meclis üyeleri bu çağrıya uymayarak istifa etmedi.

OLAĞANÜSTÜ TOPLANTI YAPILDI
İstifa çağrısına uymayan CHP'li Meclis üyelerini Disipline vermek için olağanüstü toplantı yapan CHP Yalova İl başkanı Özcan Özel, iki Meclis üyesini CHP tüzüğünün 68-f maddesi gereğince tedbirli olarak disiplin kuruluna sevk etti. Tedbirin kaldırılması talebiyle CHP il Disiplin kurulu Başkanlığına başvuran Faruk Kırtay ve Ahmet Yavuz'a, diğer CHP'li Yalova Belediye meclis üyeleri de destek verdi. CHP Yalova il başkanlığında yaşanan bu gelişmeler kent genelinde de büyük yankı buldu. Siyasetçiler, Vekil İnce'nin sürekli demokrasiden yana söylemlerde bulunduğunu ancak tavır ve hareketlerinin tam aksi yönde olduğunu vurguladı. CHP il yönetiminin de eleştirildiği olayda, Milletvekili İnce'nin, seçimlerin ardından yaptığı, "Belediye işlerine artık karışmam" sözü de hatırlatıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Belediye meclisine 'İnce' ayar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN