Beşyol düğümünü kavşak çözecek

İstanbul Caddesi Beşyol üzerinde sıklıkla yaşanan trafik sorununu ele alan Büyükşehir Belediyesi, bölgede araç trafiğinin kesintiye uğramaması için kolları sıvadı

Giriş Tarihi: 31.1.2016
Beşyol düğümünü kavşak çözecek
Her geçen gün hızla büyüyen 'da trafik konusunda yaşanan aksaklıklar, hazırlanan projelerle ortadan kaldırılıyor. İstanbul Caddesi Beşyol üzerinde sıklıkla yaşanan trafik sorununu ele alan Bursa Büyükşehir Belediyesi, bölgede araç trafiğinin kesintiye uğramaması için kolları sıvadı. İhale aşamasındaki proje kapsamında ilk etapta 30 metrelik yol köprü ile Küçükbalıklı Mahallesi'ne bağlanırken, daha sonra kamulaştırmaların tamamlanmasıyla da kavşağın dönüş kolları yapılacak.

CADDE RAHATLAYACAK

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bir taraftan raylı sistem bir taraftan da kentsel dönüşüm ile çehresi tamamen değişecek olan İstanbul Caddesi'nde trafiğin de kesintisiz işlemesi amacıyla projelendirilen Beşyol Kavşağı ile önemli bir sorunun daha ortadan kaldırılacağını söyledi. Çelebi Mehmet Bulvarı'nın İstanbul Caddesi ile kesiştiği nokta olan Beşyol'a yapılması planlanan kavşak projesi ihale aşamasına gelirken, Çelebi Mehmet Bulvarı'nın Küçükbalıklı Mahallesi'ne bağlantısı da sağlanmış olacak. Küçükbalıklı, Çiftehavuzlar, Altınova ve Fatih mahalleleri köprü ile birbirine bağlanırken daha sonra yapılacak olan kamulaştırmaların tamamlanması ile de kavşağın yonca bölümleri tamamlanacak.

HEDEF KESİNTİSİZ ULAŞIM

Kavşağın yapılacağı noktada incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, raylı sistem, kentsel dönüşüm, köprü ve kavşak imalatlarıyla İstanbul Caddesi'nin çehresinin tamamen değişeceğini söyledi. 30 metrelik yol olarak bilinen ve uygulamada 40 metreye kadar çıkacak olan Çelebi Mehmet Bulvarı projesi kapsamında Küçükbalıklı ve Altınova mahalleri arasında sadece 20 bina kaldığını ve bunların kamulaştırılmasıyla birlikte kamulaştırılan bina sayısının 475'e ulaşacağını belirtti. Altepe, "Raylı sistem çalışmalarının da kesintiye uğramaması için Beşyol bölgesine kavşak projesi hazırladık. Çalışmalarımız tamamlandı ve ihale aşamasına geldik. İnşallah ihaleyi bir an önce tamamlayıp, çalışmaları başlatacağız. İlk etapta yapacağımız köprü ile Çelebi Mehmet Bulvarı'nın devamı sağlanırken, bir taraftan da raylı sistem çalışmaları kesintisiz devam edecek. Daha sonra kamulaştırmalar tamamlandıkça da kavşağın yonca bölümleri tamamlanmış olacak. Şimdiden Bursa'mıza hayırlı olsun" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beşyol düğümünü kavşak çözecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN