Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erenler'de yeni bir şehir yükseliyor

Şehircilik Bakanlığı ve Erenler Belediyesi işbirliğiyle yapılan 280 konutluk 'Erenler Kentsel Dönüşüm Projesi'nin ilk etabında sona gelindi. Erenler Belediye Başkanı Öztürk Ankara'ya giderek gözde projeyi Bakan Sarı'ya sundu

Giriş Tarihi: 31.1.2016
Erenler'de yeni bir şehir yükseliyor
Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk ilçedeki kentsel dönüşüm çalışmalarının SABAH'a anlattı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı ile başkentte buluştuğunu belirten Başkan Öztürk, Kentsel Dönüşüm Projesi ile ilgili brifing verdiğini söyledi. Öztürk, "Kentsel dönüşümde 280 konut ve 1 iş merkezinden oluşan 1. Etap çalışmalarının sonuna geldik" diye konuştu. TOKİ'nin devre dışı kaldığı proje, 6306 sayılı yasa uygulanarak yapılan ilk proje olma özelliğini de bünyesinde barındırıyor. Denetimini bizzat bakanlığın yaptığı proje ilçenin Yeni ve Küpçüler mahallelerini kapsıyor ve toplam 48.2 hektarlık bir alanda yükseliyor.

İLK ETAP BİTTİ
Türkiye'nin ilk kentsel dönüşüm ihalesinin protokolünü Bakanlıkta imzalayan Başkan Öztürk "Belediyemiz, bakanlıktan tam yetki alarak kentsel dönüşüm projesini yürüten ilk belediye olmanın sorumluluğu içerisinde çalışmalarını sürdürüyor. Proje tamamlandığında Sakarya'nın marka değeri yükselecektir" dedi. Başkan Öztürk "2. ve 3. etap hakkında Bakan Sarı'ya bilgi verdim. Roman vatandaşlara özgü yaşam alanı konusunda çok hassas olduğumuzu bildirdim" diye konuştu.

BAKAN SARI DA BEĞENDİ

Kentsel dönüşümde gelinen noktadan son derece memnun olduğunu ifade eden Bakan Sarı ise "Çok açık bir şekilde görülüyor ki Erenler Belediyesi kentsel dönüşüm konusunda çalışmalarını titizlikle sürdürüyor. Kısa bir süre içerisinde 1. Etapta sona gelinmesi bunun göstergesidir. Bu sorumluluk bilincinde sürdürülen çalışmalar bizi oldukça memnun ediyor" görüşünü dile getirdi. Bakan Sarı "Sonraki etapta gerçekleşecek olan Roman vatandaşlara özgü yaşam alanları da bakanlık olarak hayli ilgimizi çekti. Erenler Belediyesi Roman vatandaşları da mağdur etmeyerek kendilerinden sonra çalıştığımız belediyelere örnek olacak. Umuyorum ki proje tamamlanana kadar çalışmalar aynı süratle devam edecektir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erenler'de yeni bir şehir yükseliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN