Türkiye'nin en iyi haber sitesi

41 Kart'a ekmek 1 lira

Giriş Tarihi: 12.2.2016
41 Kart'a ekmek 1 lira

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Fırıncılar Odası anlamlı bir işbirliğine imza attı. Artık '41 Kart' sahibi vatandaşlar, ekmeklerini 1 lira 25 kuruş yerine 1 liradan satın alacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi vatandaşlar için anlamlı bir çalışma daha başlattı. Kocaeli'de yaşayan ekonomik yoksunluk içerisindeki vatandaşlara yönelik yardımların ulaştırıldığı 41 Kart projesine bir yenilik daha eklendi. Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen Gıda 41 Kart sahibi vatandaşlar artık ekmeklerini 1 liradan alabilecek.

FIRINLAR BELİRLENDİ

Bu hizmetten yararlanmak isteyen vatandaşların Kocaeli genelindeki fırınlara 41 Kart'ını göstermeleri yeterli olacak. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Fırıncılar Odası'nın vardığı mutabakat ile başlayan anlamlı hizmet ile Gıda 41 Kart sahipleri ekmek zammından etkilenmemiş olacak. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 2011'den bu yana Kocaeli'nde Gıda 41 Kart ile mağdur vatandaşlara gıda yardım faaliyetlerini sistemli, düzenli ve hızlı bir şekilde yürütüyor. 41 Kart sahipleri evlerine en yakın banka ile anlaşmalı işyerlerinden, kartları ile alışverişlerini yapabiliyor. Fırıncılar Odası Yönetim Kurulu Üyesi ve fırın sahibi Mecit Keskin, "Bu işbirliği en çok evine çok sayıda ekmek almak zorunda olan maddi durumu elverişsiz vatandaşlarımızın işine yarayacak. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Fırıncılar Odamızın ortaklaşa gerçekleştirdiği hizmeti çok değerli görüyoruz. Bizler Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin bu çalışmasının sonuna kadar arkasındayız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
41 Kart'a ekmek 1 lira
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN