Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kocaeli sanayi devrimine hazır

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Türkiye'nin dördüncü sanayi devrimine seyirci kalmayacağını ve bu devrimin lokomotif şehrinin Kocaeli olacağını söyledi

Giriş Tarihi: 12.2.2016
Kocaeli sanayi devrimine hazır
Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) başarılı meslek komitelerini ödüllendirdi. Ödül törenine katılan Bilim ve sanayi Bakanı Fikri Işık, Kocaeli sanayisine övgü yağdırdı. Kentin yükselen büyüme grafiğinin takdiri hak ettiğini belirten Bakan Fikri Işık, "Kocaeli İstanbul'un hemen arkasından gelmeye başladı. Ekonomik hacimde Türkiye'de ikinci durumda. Bu şehre sevdalı bir kardeşiniz olarak bu şehre hizmet etmeyi büyük bir ayrıcalık olarak görüyoruz. Siyaset insanlığa, toplumunuza ülkenize hizmet etmek demektir" dedi.

17 MİLYARLIK YATIRIM

Hükümetin Kocaeli'ne yaptığı yatırımlara değinen Bakan Işık, "Nüfus başına en çok üretimi yapan kent Kocaeli'dir. Siyasete girdiğimiz ilk günden bu yana şehrimizin hak ettiği hizmetleri alması için takım olarak çok büyük gayret gösteriyoruz. 14 yıllık iktidarda sadece kamu eliyle 17 milyar TL'nin üzerinde şehrimize hizmet kazandırdık. Nisan ayından itibaren Körfez Geçiş Köprüsü de faaliyete geçecek" diye konuştu. Sağlık alanında da kente ciddi yatırımlar kazandırıldığına vurgu yapan Bakan Işık, Gebze Farabi Devlet Hastanesi'nin inşaatı hızla devam ettiğini, Kocaeli Devlet Hastanesi'nin 29 Ekim'de açılacağını açıkladı. Gölcük Devlet Hastanesi'nin ihalesinin de yapıldığını duyuran Bakan Işık şöyle devam etti: "Şehir hastanesinin inşaat çalışmaları devam ediyor. Bazen gecikmeler oluyor. Ama başlanan iş mutlaka bitiyor. Yakında İzmit-Kandıra Duble yol inşaatına başlıyoruz. Bilişim Vadisi'nde haziran ayında ilk etap bitecek ve burada hayat başlayacak."

YENİ İHRACAT KAPILARI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yurt dışı gezileriyle işadamlarına yeni ihracat kapılarının açtığını dile getiren Bakan Işık şunları söyledi: "Türkiye'nin ihracat rakamlarını yükseltmesi gerekiyor. Türkiye olarak dördüncü sanayi devrimine de seyirci kalmak istemiyoruz. Dördüncü sanayi devriminin bir parçası olacağız. Dördüncü sanayi devriminin lokomotifi de Kocaeli olacaktır. Bilim Merkezi'nde kuracağımız Sanayi Dört Sıfır alanını açacağız. TÜBİTAK'ı yeniden yapılandıracağız."

3 DALDA ÖDÜL

KOTO'nun ödüllerini almaya hak kazanan komite üyelerini tebrik eden Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise Türkiye'nin hızlı adımlarla yoluna devam ettiğini kaydetti. Törende 21 meslek komitesi içinde 3 dalda ödül verilirken, başarılı komisyonlar da unutulmadı. Törene Vali Hasan Basri Güzeloğlu, KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan ve KOTO üyeleri katıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kocaeli sanayi devrimine hazır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN