Sahne kapılarını açtı

lı sanatçıları konu alan sergi 'Sahne Bursa'da açıldı. Ülkeye mal olmuş Bursalı sanatçıların yolculuğu büyük ilgi gördü

Giriş Tarihi: 14.2.2016
Sahne Bursa kapılarını açtı
Sahne Sergisi'nin açılışına Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa'nın eski belediye başkanları Ekrem Barışık ve Erdoğan Bilenser ile tiyatro sanatçısı Erkan Can katıldı. Sergide; tiyatrodan ortaoyununa, Karagöz gölge oyunundan sinemaya, gezekten gazino kültürüne kadar Türk sanat dünyasına damgasını vuran sanatçılarla Bursa'nın bir sanat beşiği olduğu gözler önüne seriliyor.

SANAT YOLCULUĞU YAŞATACAK

Açılışta bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, sergi sayesinde Zeki Müren, Müzeyyen Senar, Bimen Şen, Yıldırım Gürses, Recep Birgit, Adnan Şenses, Nigar Uluerer, Burhan Dikencik ve İlhan İrem gibi unutulmaz seslerin sevenleriyle buluşacağını ifade etti. Daha önce gün ışığına çıkmamış fotoğraflar, sanatçı kostümleri, taş plaklar, sinema ve gazino afişleri ile zenginleştirilmiş sergide gerçekleştirilen canlandırma ile ziyaretçilerine keyifli anlar yaşayacağını belirten Başkan Altepe, "Sanatçı posterlerinin bulunduğu fotoğraf alanı da sanatseverlere keyifli bir hatırayı geleceğe taşıma şansı sunacak. Bu birikimleri topladık. Gelecek kuşaklara sergiyle aktarmayı planlıyoruz. Emek veren herkese teşekkür ediyorum" dedi. Bursa Kent Müzesi Müdürü Ahmet Erdönmez de kendilerine yaptıkları her çalışmada sınırsız destek sağlayan Başkan Altepe'ye teşekkür ederek, 6 aylık bir emeğin sonucunu görmekten büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.

'SERGİ MÜZEYE DÖNÜŞSÜN'
Bursalı ünlü tiyatro sanatçısı Erkan Can ise insanların gelip geçici olduğunu fakat sanat birikiminin sonsuza kadar yaşayacağını vurguladı. Can, serginin ilerleyen günlerde müze halini almasını hayal ettiğini sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sahne Bursa kapılarını açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN