Paris'i mercek altına aldı

Türkiye'nin meyve ve sebze deposu 'nın üretim gücünü artırmak için Paris'teki dünyanın en büyük toptancı hali mercek altına alındı. BTSO Paris'teki Rungis haline giderek incelemelerde bulundu

Giriş Tarihi: 28.2.2016
Bursa Paris'i mercek altına aldı
Türkiyeekonomisinin meyve ve sebze üretiminde lokomotiflerinden biri olan potansiyelini artırmak için dünyadaki örnekleri incelemeye başladı. Paris'te bulunan ve Dünya'nın en büyük toptancı hali olan Rungis mercek altına alındı. Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'nın (BTSO) organizasyonuyla geçtiğimiz günlerde Paris'e giden protokol, Rungis halinde incelemelerde bulundu. İnceleme gezisine Vali Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Bursa Sebze Meyve Komisyoncuları Dernek Başkanı İsmail Aslım ve Dernek Üyesi Şeref Gündoğdu ile BESAŞ Genel Müdürü Mustafa Bektaş ve Tarım AŞ Genel Müdürü Ali Gülbay katıldı. Hal yetkilileri, Bursa heyetine meyve ve sebze bölümünden balık ve deniz ürünlerine, şarküteri ve kuru mallardan et ürünlerine üreticiden tüketiciye, gıda zincirinin tüm süreçlerine ilişkin bilgiler verdi.

100 YILLIK BİR BİRİKİM

Vali Münir Karaloğlu Türkiye'nin en büyük halinin Bursa'da kurulduğunu hatırlatarak "İşletme konusunda buradan Bursa'ya bir şey transfer edebilir miyiz, buradaki tecrübeden istifade edebilir miyiz diye uzun bir incelememiz oldu. Buradaki yapıdan gerçekten çok etkilendik" dedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de Paris'in dünya kenti kimliğine sahip olduğunu belirterek, "Paris Hali marka olan, 100 yıllık birikimin olduğu bir hal. Tüm bölümlerini gezdik. Mamullerin girişinden çıkışına; tüm işleyiş tarzını gördük. Bizim için önemli bir örnek teşkil etti. İnşallah Bursa'mızda da önemli düzenlemeleri gerçekleştirmiş olacağız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bursa Paris'i mercek altına aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN