Dönüşümün ikinci perdesi Demirkapı

Soğanlı'daki kentsel dönüşüm çalışmalarına devam eden Osmangazi Belediyesi, dönüşümde ikinci etaba Demirkapı ile başladı

Giriş Tarihi: 28.2.2016
Dönüşümün ikinci perdesi Demirkapı
Tüm ilçenin master planını çıkararak kentsel dönüşüm projelerini başlatan ve bu alanda Türkiye'ye örnek olan Osmangazi'de Demirkapı proje, konutları ticari alanları, sosyal donatı ve yeşil alanları ile Uludağ eteklerinde yer alan Demirkapı Mahallesi'nin çehresini tamamen değiştirecek. Osmangazi Belediyesi, Demirkapı Kentsel Dönüşüm Projesi'ni hayata geçirmek için gün sayıyor. Uludağ eteklerinde toplam 68 bin 929 metrekarelik alanda gerçekleştirilecek olan Demirkapı Kentsel Dönüşüm Projesi, konutları, ticari alanları, yeşil ve sosyal donatı alanları ile Türkiye'ye rol model olacak. Bölgenin coğrafi ve kültürel yapısına uygun olarak hazırlanan projede, 102 blok yer alacak. 234 adet 2+1, 28 adet ise 3+1 olmak üzere Demirkapı'ya mimarisiyle fark yaratan toplam 262 konut yapılacak. Konutların yanı sıra projede 8 ticari alan olacak. Yeşil alanlarıyla öne çıkan Demirkapı Kentsel Dönüşüm Projesi'nde 55'i kapalı ve 70'i açık olmak üzere, toplam 125 araçlık otopark yapılacak.

YAPIYA UYGUN OLACAK

Uludağ yamaçlarında gerçekleştirilecek Kentsel Dönüşüme öncülük edecek olan Demirkapı Kentsel Dönüşüm Projesi ile ilgili hazırlıkların tamamlandığını söyleyen Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, "Son şeklini verdiğimiz projeyle ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın onayını bekliyoruz. Bakanlığın onaylamasının ardından çalışmaları başlatacağız. Kent estetiği ve mimari kültürüne uygun bir proje hazırladık. Bölgenin coğrafi yapısı çeşitlilik arz etse de, inşa edilecek konutlar, dağ yamaçları dediğimiz bölgenin sosyal ve kültürel yapısına, coğrafi şartlarına uygun olacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dönüşümün ikinci perdesi Demirkapı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN